Drogi i mosty

LDZ buduje Tuwima 1Na ulicy Tuwima trwa układania chodników i montaż latarni. Wkrótce rozpocznie się budowa wyniesionych skrzyżowań. Na koniec pojawią się: nowa jezdnia, meble miejskiej oraz zieleń.

IMG 20190410 094816Rozpoczęła się budowa pierwszego z pięciu parkingów, które powstaną w sąsiedztwie nowo budowanej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu. Budowany parking pomieści 50 aut i powstaje przy ul. Wały gen. Sikorskiego, na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza.

IMG 0492Zmiana ul. Zwycięstwa w kolejną reprezentacyjną wizytówkę Gliwic planowana jest już od kilku lat. Te plany zaczynają nabierać kształtów. Ul. Zwycięstwa zmieni swój charakter, stając się przestrzenią bardziej przyjazną dla pieszych i rowerzystów.

edroga001Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyda w tym roku 26 milionów złotych na remonty nakładkowe. Na liście są 32 ulice w różnych częściach Krakowa.

ASFALTNowy wiadukt na al. Śmigłego-Rydza jest już niemal gotowy. Trwa usuwanie prowadzących do niego skarp i rozpoczynają się przygotowania pod budowę nowej jezdni.

edroga043Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na półmetku. Do tej pory kierowcom udostępniono już ponad 725 km nowych dróg, z czego 321,4 km tylko w ubiegłym roku. W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi warte 20 mld zł przetargi na realizację kolejnych 435 km nowych dróg, chodzi o 17 odcinków obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras.