Drogi i mosty

edroga074Oferta o wartości ponad 10,2 mln zł została wskazana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla S74 na odcinku Opatów – Nisko. Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłynie odwołanie, na przełomie kwietnia i maja możliwe będzie podpisanie umowy.

roboty drogoweW tym roku ZDW w Bydgoszczy zaplanował szereg remontów dróg na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. Odnowione zostaną nawierzchnie na ulicach Franciszkańskiej, Kościuszki i Płockiej oraz odcinki dróg nr 562 (w kierunku Płocka) i 541 (w kierunku Kamienia Kotowego) w miejscowości Lenie Wielkie. Poprawia w ten sposób bezpieczeństwo i komfort przejazdu.

lopataUroczystym wbiciem łopaty rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 728 Jędrzejów – granica województwa wraz z obwodnicą Łopuszna. Inwestycja przebiega przez dwa powiaty: konecki i kielecki.

DSCF5825W około 5 godzin będzie można przejechać z Gdańska do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Umożliwi to autostradowy kręgosłup, czyli A1 o długości ok. 570 km. Będzie to możliwe po zakończeniu prac na ponad 138-kilometrowym fragmencie pomiędzy Tuszynem i Pyrzowicami. Z części tej trasy skorzystamy jeszcze w tym roku.

al Wlokniarzy 3W wakacje MPK-Łódź wyremontuje torowisko na al. Włókniarzy od Struga do Legionów. Remont torowiska poprawi komfort podróżowania i znacząco obniży poziom hałasu.

zakaz9 kwietnia w Gliwicach rozpocznie się przebudowa mostu w ciągu ul. Wrocławskiej. W pierwszym etapie prac jezdnia na moście zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, a obok będzie budowana tymczasowa kładka dla pieszych.