Drogi i mosty

edroga561W Gdańsku “prawdziwa zima” zdarza się coraz rzadziej, ale nie oznacza to, że służby drogowe nie mają co robić.

construction 2578410 960 720W Poznaniu podpisano umowę z projektantem wiaduktów w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej. To ważny krok w kierunku budowy bezkolizyjnych i bezpiecznych przejazdów na torami kolejowymi.

PętlaFirma Strabag wygrała przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie. Oferta złożona przez firmę z Pruszkowa okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z nią inwestycja ma zostać zrealizowana za kwotę 65,8 mln zł brutto.

edroga1011Maszyna TBM (Tunnel Boring Machine) do budowy stałego połączenia tunelowego wysp Wolin i Uznam jest już w budowie. Najpierw zostanie zmontowana w zakładzie producenta, a potem zdemontowana i przetransportowana do Świnoujścia. Ale na ten moment trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

3763443 1 0Samorząd województwa zachodniopomorskiego jest bliżej zrealizowania ważnej inwestycji drogowej, obwodnicy Gryfic. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie wybrał już wykonawcę prac, a wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację (tzw. ZRID). To oznacza, że wkrótce będzie mogła być podpisana umowa z wykonawcą.

A18 znakZnani są już wszyscy wykonawcy zainteresowani przebudową i dostosowaniem ponad 13 km drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady. Wpłynęło 5 ofert. Podpisanie umowy planowane jest na drugi kwartał 2020 r. Natomiast ogłoszenie przetargu na pozostałe odcinki planowe jest na drugą połowę 2020 r.