Drogi i mosty

budowa 01GDDKiA odstąpiła od umów na budowę obwodnicy Wałcza w ciągu S10 i rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo na połączeniu A6 i DK10 z firmą Energopol Szczecin S.A. Jeszcze w tym roku planuje ogłosić nowe postępowania na dokończenie tych inwestycji.

roboty drogowe14 października rozpoczął się remont nawierzchni jezdni na Górnym Tarasie Rataj. Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodami.

edroga001Jedyna droga powiatowa na terenie Radomia, która dotychczas miała nawierzchnię gruntową, teraz ma już asfaltową jezdnię z chodnikiem, ciągiem pieszo-rowerowym, kanalizacją i oświetleniem. Mowa o całej ulicy Małcużyńskiego na radomskich Kończycach, która została otwarta trzy tygodnie przed terminem. Wkrótce kolej na ulicę Szydłowiecką.

tunel lan1Tunel pod torami zastąpi dotychczasowy - mocno obciążony ruchem - jednopoziomowy przejazd w ciągu ul. Podzwierzyniec. Zaplanowano także budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877. List intencyjny w tej sprawie podpisał marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus oraz członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Piotr Majerczak. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na realizację inwestycji.

01 ul. Choiny lipiec 2019Ulica Choiny w Lublinie została przebudowana. Powstało unikalne rondo w kształcie biszkopta, pętla i zajezdnia autobusowo-trolejbusowa, parking typu Park&Ride, usprawniono też ruch na istniejących skrzyżowaniach. 10 października na ul. Choiny została wprowadzona stała organizacja ruchu. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego miasta Lublin pozwalającą na użytkowanie zadania.

obw kolbusz1Można już jeździć nową drogą, która biegnie w ciągu drogi wojewódzkiej 875 i stanowi obwodnicę Kolbuszowej oraz Werynii od strony północnej. Inwestycja kosztowała ponad 52 mln złotych, a jej długość to ponad 6 kilometrów.