Drogi i mosty

Budowa stacji Kondratowicza. fot. Metro WarszawskieNa ostatnim, północnym odcinku metra budowa rozpoczęła się na dobre. Z zamkniętych ulic zniknęła nawierzchnia, zdemontowano też niektóre elementy oświetlenia ulicznego. Najbardziej zaawansowane prace są na stacji Bródno.

roboty drogoweOd ośmiu miesięcy w Porcie Gdańsk trwają prace nad rozbudową układu drogowo-kolejowego w Porcie Zewnętrznym. Generalnym wykonawcą prac jest sopocka firma NDI, która mimo okresu zimowego osiągnęła już ponad 35% zaawansowania prac. Na jednym z czterech wiaduktów drogowych zawisła już symboliczna „wiecha”.

budowa 062 kwietnia otwarto oferty złożone w przetargu na budowę obwodnicy Raciborza. Obejmuje on dwa etapy (nr 4 i 5) przedsięwzięcia nazwanego „Budowa Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od włączenia do DK 45 w gminie Rudnik do granicy miasta na prawach powiatu Rybnik”.

494000km 7Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 oraz jej autostradowe przedłużenie do obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 nie tylko pozwoli udrożnić ruch na osi wschód – zachód, ale również ułatwi komunikację łącząc dzielnice po obu brzegach Wisły. W realizacji jest blisko 35 km tej trasy, od ul. Puławskiej w Warszawie do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W przygotowaniu jest koncepcja programowa na dalsze 133 km do granicy z Białorusią.

beznazwyNa wschodni brzeg Warty trafiły pierwsze elementy nowej konstrukcji stalowej mostu Lecha. Są to segmenty podporowe, których montaż rozpoczął się już na placu budowy. Wszystkie elementy nowej konstrukcji stalowej trafią tam najpóźniej do 7 maja. Nowa część mostu Lecha będzie prawdopodobnie przejezdna jeszcze w tym roku, szybciej niż planowano.

euroKomisja Europejska potwierdziła unijny wkład dla kolejnych 9 projektów realizowanych w Programie Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).