Drogi i mosty

edroga808Parlamentarzyści, samorządowcy, radni i przedstawiciele środowisk biznesowych spotkali się w bydgoskiej Marinie, aby rozmawiać o drodze ekspresowej S10. Powołano także stowarzyszenie na rzecz jej budowy, aby samorządowcy mogli silniejszym głosem domagać się od rządu powstania tej ważnej trasy.

excavators 800996 960 720Budowa obwodnicy Niemodlina na ostatniej prostej. Projekt został zatwierdzony, a wojewoda opolski zapewnia, że wyda pozwolenie na budowę najpóźniej do trzech miesięcy.

budowa 11W tym roku zakończą się cztery kolejne inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim realizowane ze wsparciem środków unijnych RPO WZ. Najwcześniej, bo w czerwcu, zakończy się budowa obwodnicy Barlinka.

A2PPOPruszkow 2545GDDKiA podpisała umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla poszerzenia o dodatkowe pasy ruchu autostrady A2 Warszawa - granica województwa mazowieckiego. Dokumentacja powstanie w ciągu 19 miesięcy za 3,4 mln zł.

most ulmanowaBudowa mostu na Tanwi w Ulanowie to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

sign 441318 640Wyczekiwana od lat przez mieszkańców Sokółki inwestycja zapewni bezpieczeństwo i usprawni przejazd przez miasto. Zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe na ulicach Kryńskiej i Roski Małe. 29 marca podpisana została umowa na budowę wiaduktu.