Drogi i mosty

DJI 0050Wybrano już wykonawcę rozbudowy mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Jeżeli w postępowaniu przetargowym nie będzie odwołań, to miasto będzie mogło podpisać umowę z konsorcjum firm INTOP i EURO-DARMAL.

IMG 0492Przebudowa alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego i odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu wciąż postępuje. Najwięcej prac toczy się obecnie w okolicach ronda Popiełuszki, chociaż na innych fragmentach także sporo się dzieje. Wykonawca zastrzega, że ze względu na okres zimowy roboty prowadzone są tam, gdzie pozwalają na to warunki atmosferyczne.

DSC07830XVI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi już za nami. Odbyły się w dniu 29 lutego br. na stoku Beskid Sport Arena w Szczyrku.

edroga006W ramach Regionalnego Progrmau Operacyjnego w województwie śląskim zakończono sześć inwestycji drogowych o łącznej długości prawie 25 km, które kosztowały 339,1 mln zł (w tym 229,3 mln zł z RPO).

roboty drogoweRozpoczyna się przebudowa mostów Pomorskich we Wrocławiu. Prace ruszają w sobotę 7 marca. W ramach tej wielkiej inwestycji wykonawca przebuduje trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy. Zmienią się również ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, powstaną nowe chodniki, torowisko tramwajowe i sieci podziemne. Pojawi się nowe oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy. Prace zaplanowano na 36 miesięcy. Według harmonogramu remont trzech mostów Pomorskich ma trwać 36 miesięcy.

poznan toryW rejonie ul. Unii Lubelskiej trwa budowa trasy tramwajowej, pętli, dróg dla samochodów i rowerów. Na placu budowy zakończono większość robót ziemnych. Na ukończeniu jest układanie torowiska tramwajowego. Tory ułożono już na całej powstającej pętli.