Drogi i mosty

DSC01128 4147x3110To pierwszy etap rozstrzygnięcia przez zarząd województwa opolskiego konkursu w ramach RPO na przebudowę i rozbudowę dróg lokalnych. W tym etapie dofinansowanie otrzyma sześć projektów, których łączna wartość przekracza 73,5 mln zł. Ich dofinansowanie unijne wyniesie 47,4 mln zł, ale jest szansa na drugie tyle i dofinansowanie kolejnych inwestycji.

way 1694101 960 720W Radomiu ogłoszono kolejny przetarg na zaprojektowanie oraz budowę pierwszego fragmentu trasy N-S, pomiędzy rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego. Ma on być gotowy do końca czerwca przyszłego roku. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna złożona wtedy oferta przekraczała kosztorys robót.

edroga630Trwa rozbiórka starego mostu w Żninie w ciągu ul. Dworcowej. Budowa nowej, szerszej i bezpieczniejszej przeprawy to jeden z najważniejszych elementów modernizacji 15-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do Damasławka. Inwestycja warta 47 mln zł jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

edroga648Postępowanie przetargowe na budowę wiaduktu Biskupia Górka otrzymało pozytywny wynik w kontroli przeprowadzonej przez Departament Urzędu Zamówień Publicznych. W marcu podpisana zostanie umowa z firmą Budimex S.A. na realizację tej ważnej dla Gdańska inwestycji.

web5 3Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza tego zgromadzenia, w którym raz na cztery lata biorą udział eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą na całym świecie.

budowa 06W GDDKiA rozstrzygnięto przetargi na projekt i budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe i Ełk Południe - Wysokie. Oznacza to, że wszystkie trzy odcinki drogi Via Baltica realizowane przez olsztyński oddział GDDKiA weszły w ostatnią fazę postępowania przetargowego.