Drogi i mosty

edroga041Śląscy samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie dobudowy drugiego pasa ruchu na drodze krajowej nr 44 w Bieruniu.

edroga594Ponad miliard złotych dofinansowania z UE otrzyma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę odcinka drogi S5 pomiędzy Bydgoszczą i miejscowością Nowe Marzy. Odcinek ma być gotowy w 2020 roku.

bridge 1081902 960 720Premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla Regionów. W drugiej połowie sierpnia ruszy nabór dla samorządów, które będą chciały skorzystać z funduszy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

edroga344Obwodnica Olsztyna będzie gotowa jeszcze w tym roku. Drogowa dyrekcja właśnie dostała unijne dofinansowanie na tę inwestycję. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 473 miliony złotych. Unijne dofinansowanie pokryje większą część wydatków – prawie 368 milionów złotych.

excavators 800996 960 720Budowa mostu w Milsku w województwie lubuskim to jedna z największych inwestycji na Odrze od czasów II wojny światowej. Od lat wyczekiwana przez mieszkańców, znacząco skróci czas przejazdu, łącząc Zieloną Górę ze Wschową. Podniesie bezpieczeństwo podróży i poprawi jej komfort, nie tylko dla lokalnych kierowców. Jest już decyzja w sprawie parametrów mostu, w związku z czym wykonawca Mota-Engil Central Europe ma zielone światło na dalszą realizację projektu.

S520w20km202200020Obiekt20WD17Oddanie do ruchu drogi ekspresowej S5 na odcinkach Radomicko - Leszno Południe oraz Leszno Południe - Kaczkowo nastąpi na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Udostępnienie do ruchu tak zwanej obwodnicy Leszna uzależnione jest od wykonania robót budowlanych na węźle Lipno w zakresie umożliwiającym połączenie nowych jezdni z drogą krajową nr 5.