Drogi i mosty

Pruszków1Drogę wojewódzką nr 481 w powiecie łaskim czeka rozbudowa. Rozpoczęła się inwestycja w Pruszkowie, gdzie zmodernizowane zostanie 1,7 km trasy.

S720Moczydło20 20Miechów 01Do przetargu na kontynuację projektowania i budowy drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) do węzła Miechów (z węzłem) oferty złożyło 8 wykonawców. Zostały one otwarte 18 lutego 2020 r. i teraz rozpocznie się sprawdzanie ofert, by wyłonić tę najkorzystniejszą.

edroga044Droga ekspresowa S5 nie tylko skomunikuje trzy miasta wojewódzkie - Wrocław, Poznań i Bydgoszcz, ale również, poprzez autostradę A1, Gdańsk. GDDKiA pracuje nad wydłużeniem S5 do Ostródy i dalej przez Olsztyn na Mazury. W ten sposób powstanie nowy szlak komunikacyjny łączący cztery województwa, tj. warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie. W układzie docelowym droga ekspresowa S5, poprzez swój zasięg i powiązanie z bazowymi elementami sieci drogowej kraju (autostrady A1, A2, A4 i A8), stanie się jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych.

edroga00118 lutego podpisane i przekazane zostały umowy dotyczące realizacji inwestycji infrastrukturalnych w Małopolsce: budowy obwodnicy Zielonek (etap II) oraz budowy odcinka trasy rowerowej VeloRudawa (Trzebinia – Zabierzów). Obie umowy dotyczą opracowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania niezbędnych decyzji umożliwiających realizację inwestycji.

DSC0119817 lutego w Zgierzu prezydent miasta podpisał umowę na remont torowiska linii tramwajowej numer 45 z Łodzi do Zgierza.

edroga002Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.