Drogi i mosty

edroga344Obwodnica Olsztyna będzie gotowa jeszcze w tym roku. Drogowa dyrekcja właśnie dostała unijne dofinansowanie na tę inwestycję. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 473 miliony złotych. Unijne dofinansowanie pokryje większą część wydatków – prawie 368 milionów złotych.

excavators 800996 960 720Budowa mostu w Milsku w województwie lubuskim to jedna z największych inwestycji na Odrze od czasów II wojny światowej. Od lat wyczekiwana przez mieszkańców, znacząco skróci czas przejazdu, łącząc Zieloną Górę ze Wschową. Podniesie bezpieczeństwo podróży i poprawi jej komfort, nie tylko dla lokalnych kierowców. Jest już decyzja w sprawie parametrów mostu, w związku z czym wykonawca Mota-Engil Central Europe ma zielone światło na dalszą realizację projektu.

S520w20km202200020Obiekt20WD17Oddanie do ruchu drogi ekspresowej S5 na odcinkach Radomicko - Leszno Południe oraz Leszno Południe - Kaczkowo nastąpi na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Udostępnienie do ruchu tak zwanej obwodnicy Leszna uzależnione jest od wykonania robót budowlanych na węźle Lipno w zakresie umożliwiającym połączenie nowych jezdni z drogą krajową nr 5.

1000DSC 4872Długotrwałe opady deszczu nie ominęły Małopolski, a zwłaszcza gmin Kamienica i Mszana Dolna. To właśnie w tych dwóch gorczańskich gminach fala powodziowa nie tylko odcięła od świata kilkadziesiąt domów, ale też zniszczyła drogę wojewódzką nr 968, która jest praktycznie nieprzejezdna.

edroga074Podróż z Gdańska do granicy z Czechami w około pięć godzin? Stanie się to możliwe w 2022 roku. Rozpoczyna się domykanie brakującej części autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. 23 lipca podpisano umowę na realizację blisko 17 km tej trasy, od granic z województwem łódzkim do powstającej obwodnicy Częstochowy.

WP 20180721 12 25 34 ProKolejnego ciekawego odkrycia dokonali drogowcy przebudowujący plac Chrapka w Toruniu. Tym razem pod ulicą Gregorkiewicza natknęli się na fragment żelbetowego mostu-przepustu. Łączył on dwa stawy przy Kaszowniku. W latach 70. XX wieku, w związku z budową trasy W-Z, obiekt został zasypany.