Drogi i mosty

edroga648Postępowanie przetargowe na budowę wiaduktu Biskupia Górka otrzymało pozytywny wynik w kontroli przeprowadzonej przez Departament Urzędu Zamówień Publicznych. W marcu podpisana zostanie umowa z firmą Budimex S.A. na realizację tej ważnej dla Gdańska inwestycji.

web5 3Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza tego zgromadzenia, w którym raz na cztery lata biorą udział eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą na całym świecie.

budowa 06W GDDKiA rozstrzygnięto przetargi na projekt i budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe i Ełk Południe - Wysokie. Oznacza to, że wszystkie trzy odcinki drogi Via Baltica realizowane przez olsztyński oddział GDDKiA weszły w ostatnią fazę postępowania przetargowego.

edroga001GDDKiA otrzymała potwierdzenie finansowania na opracowanie dokumentacji STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe) obwodnicy Głogowa. Jeszcze w tym kwartale planowane jest wszczęcie postępowania przetargowego na dokumentację projektową.

kompSiedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Nie wychodząc, z domu każdy zainteresowany będzie mógł zamówić mapy ewidencyjne czy wszelkie dane z geodezyjnych rejestrów. Cały proces otrzymywania tych informacji i regulowania opłaty za usługi przypominać będzie dokonywanie zakupów w sklepie internetowym. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych na ten projekt.

budowa 11O prawie 8 mln zł zwiększy się, w stosunku do ubiegłego roku, budżet ZZDW przeznaczony na tzw. zadania jednoroczne, czyli przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.