Drogi i mosty

wezel Niep A4 3Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z autostradą A4. Od 3 marca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 800 m autostrady, pomiędzy miejscami obsługi podróżnych Podłęże i Zakrzów. W nocy z poniedziałku na wtorek trwać będą przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Oznakowanie poziome już zostało zmienione i żółte linie na jezdni zostały namalowane.

budowa 01Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Podgórze - Kamień.

edroga646Nie da się ukryć, że drogowcy borykają się z problemem, jakim jest hałas od urządzeń dylatacyjnych na obiektach mostowych. Każdy na pewno kiedyś słyszał odgłos, jaki powstaje po przejeździe kół samochodu po metalowej części wbudowanej w nawierzchnię. To głośny, impulsowy dźwięk, któremu trudno zapobiec, bo przecież dylatacje w nawierzchni mostów muszą być obecne. Problemem jest zarówno sam hałas, jak i jego badanie oraz zapobieganie.

way 1694101 960 720Rozbudowa II linii metra, remonty dróg, budowa nowych przejść dla pieszych to tylko niektóre przykłady inwestycji, jakie prowadzone będą w 2020 roku na warszawskich ulicach. Przed nami kolejny rok intensywnej pracy stołecznych drogowców i gestorów infrastruktury podziemnej.

edroga076Wojewoda podkarpacki podpisała decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie - Zdziary.

S10 przykladowaRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podpisał decyzję środowiskową dla trasy S10 między Bydgoszczą a Toruniem. To przypieczętowanie wybranego przebiegu drogi.