edroga234Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oddał do użytku pierwszy na Warmii i Mazurach odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

28-kilometory odcinek jest zlokalizowany w powiecie węgorzewskim i prowadzi z Leśniewa w okolice miejscowości Popioły i Koźlak. Trasa wiedzie m.in. przez nową kładkę nad Węgorapą i jest wyposażona w trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie można schronić się przed deszczem i odpocząć. Jest to pierwszy fragment trasy, która w regionie warmińsko-mazurskim będzie liczyła blisko 400 km, a na terenie pięciu województw Polski Wschodniej – 2 tys. km. Do dyspozycji cyklistów podróżujących po Warmii i Mazurach będzie również 40 MOR-ów i ponad 300 stojaków rowerowych.

Na Warmii i Mazurach na budowę trasy Green Velo przeznaczono 89 mln zł, a całość będzie kosztowała około 300 mln zł. Środki pochodzą głównie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przetargi na wszystkie warmińsko-mazurskie odcinki są już rozstrzygnięte, a kolejne gotowe do użytku fragmenty znajdują się w gminach: Milejewo, Lelkowo, Płoskinia i Sępopol.

Postęp prac nad projektem można śledzić na stronie http://greenvelo.pl/.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski

Komentarze  
user1
0 #1 user1 2015-06-24 21:03
"Rowerowe autostrady"? Nazywanie tak szlaku turystycznego, nawet dobrego, to raczej przesada.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Krzysztof Zbigniew
0 #2 Krzysztof Zbigniew 2015-06-30 22:29
Auto-strada, jak wskazuje pierwszy człon terminu, to droga dla samochodów. Niefortunne wydaje się używanie tej nazwy, w stosunku do drogi przeznaczonej dla rowerów. Taką drogę można by ewentualnie nazwać rowerostradą.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.