IMG 7525Jeszcze w tym roku ruszy jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w Piotrkowie Trybunalskim – przebudowa ronda Sulejowskiego.

- To strategiczne miejsce dla układu komunikacyjnego w mieście. Rondo wymaga nie tylko prac przy nawierzchni, ale także zmiany organizacji ruchu – mówi prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje, że samorząd do tej inwestycji przygotowywał się od kilku lat poprzez opracowanie projektu i uzyskanie pozwoleń. - Po przebudowie będzie to bezpieczne skrzyżowanie, na którym zdecydowanie zmniejszy się ilość zdarzeń drogowych – zaznacza prezydent.

Nowe rondo Sulejowskie będzie tzw. rondem turbinowym. Jest ono zaprojektowane w sposób prawie bezkolizyjny. Pojazdy wjeżdżają na pasy w zależności od kierunku, w którym chcą się poruszać, a w trakcie jazdy nie można zmienić pasa ruchu.

Dla projektu został opracowany audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, który zweryfikował i zaakceptował zaproponowane rozwiązania. Gotowe są już wszelkie dokumenty. Miasto czeka jeszcze na zezwolenie o realizacji inwestycji drogowej, które wydaje Łódzki Urząd Wojewódzki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja wystartuje w tym roku.

Przebudowa ronda to jednak nie wszystkie plany miasta. Cały rok 2016 upłynie pod znakiem kluczowych inwestycji drogowych, m.in. budowy obwodnicy N-S, przebudowy ulic Sienkiewicza i Cmentarnej oraz modernizacji placu Zamkowego.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.