way 1694101 960 720- Jest to ważne i wyczekiwane przez mieszkańców wydarzenie – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na chwilę przed podpisaniem umowy z wykonawcą, który przystąpi wkrótce do przebudowy ul. Tysiąclecia.

 

Wkrótce, czyli według wstępnych założeń, w poniedziałek 6 maja, zaraz po długim weekendzie. Projekt organizacji ruchu zakłada, że prace będą toczyć się na południowej części ulicy. Południowy pas ruchu będzie odcinkami nieprzejezdny. Jako pierwszy w plac budowy zamieni się fragment ulicy od skrzyżowania z Łukasiewicza do skrzyżowania z Rembielińskiego. Ruch po północnym pasie będzie odbywać się bez większych zmian, ale dozwolony będzie tylko dla mieszkańców ul. Tysiąclecia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

W przetargu na przebudowę ul. Tysiąclecia wykonawca zaoferował wykonanie tej inwestycji za nieco ponad 14,1 mln zł. Większość tej kwoty, bo 9,2 mln zł, będzie pochodzić z kasy MZD. Pozostałą kwotę – 4,9 mln zł – zapłacą Wodociągi Płockie. Ponadto inwestycja może uzyskać 3,4 mln zł dofinansowania z UE.

Przed wykonawcą budowa 1,5 km kanalizacji deszczowej, przebudowa 850 metrów kanalizacji sanitarnej, budowa 800 metrów wodociągu. A na koniec odbudowa jezdni na całej długości ul. Tysiąclecia, odbudowa chodnika i instalacja nowego, oświetlenia po południowej stronie (chodnik, droga rowerowa i oświetlenie po północnej zostało wykonane w ubiegłym roku).
Prace w ul. Tysiąclecia potrwają do końca grudnia.

Prezydent Andrzej Nowakowski podkreślał kompleksowość prowadzonych na osiedlu Łukasiewicza i Tysiąclecia inwestycji. - Proszę zwrócić uwagę: z jednej strony mamy gotową al. Roguckiego, obok prawie gotowa al. Pawła Nowaka. Teraz czas na Tysiąclecia – mówił.

Łącznie z budową kanalizacji deszczowej w al. Kobylińskiego koszt przebudowy al. Pawła Nowaka sięgnął 9,2 mln zł.

Aleję tę Wodociągi Płockie odtworzyły – celowo – z tych samych materiałów, które użyte zostały wcześniej przy przebudowie sąsiedniej al. Roguckiego. Dzięki temu udało się zachować jednolity charakter obu spacerniaków.

W maju w al. Pawła Nowaka pojawią się jeszcze elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery), urządzona zostanie także zieleń.

Źródło: MZD w Płocku

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.