budowa 08Trwają prace przy budowie mostu pieszo-rowerowego na Wyspie Bolko w Opolu. Do Opola przyjechały kilkunastometrowe dźwigary łukowe. To ogromne podpory do nowej przeprawy przez Kanał Ulgi.

 

Most będzie miał 260 metrów długości i 7 metrów szerokości. Połączy ulicę Bolkowską z parkiem 800-lecia. Nowa inwestycja oznacza w praktyce, że z Zaodrza do centrum miasta będzie można dostać się w zaledwie kilka minut. Aktualnie zamontowane zostały przęsła, wykonane ze stalowych blachownic i poprzecznic. Na budowę przyjechały już dźwigary łukowe, które będą pełnić funkcję podpór. W tym samym stylu w Opolu wybudowany jest most Piastowski, na podstawie którego wzorowana jest nowa przeprawa przez Kanał Ulgi. Będzie ona jednym z ładniejszych punktów Opola, co zagwarantować ma specjalne podświetlenie.

Koszt inwestycji to 24 mln zł. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Warto też pamiętać, że na koszt całego przedsięwzięcia składa się budowa prowadzących do mostu ścieżek rowerowych. Koniec prac zaplanowano na jesień tego roku.

Źródło: UM Opole

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.