podziemna1Rozpoczyna się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca przygotowuje już zaplecze budowy i wkrótce rozpoczną się prace.

 

Podziemna ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią gruntu. Ulica ta będzie składała się z dwóch poziomów. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami.

Droga będzie biegła między EC1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco. Niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa.

Rampa zjazdowa, którą dostaniemy się do podziemnej ulic, będzie znajdowała między budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku.

Podziemną ulicą dojedziemy do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Dostaniemy się nią również do parkingu, który powstanie pod rynkiem NCŁ. Jego projekt również jest przygotowywany w ramach tego zadania. Natomiast budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie.

- Prace rozpoczną się od przebudowy infrastruktury podziemnej, która koliduje z planowaną inwestycją. Następnie budowane będą ściany szczelinowych. Roboty rozpoczną się od strony ulic Kilińskiego i będą sukcesywnie przesuwać się w kierunku al. Rodziny Scheiblerów – mówi Mariusz Sołtysiak, przedstawiciel wykonawcy.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.