miotlaDo połowy kwietnia zostanie oczyszczonych 500 km jezdni, ponad 120 km dróg rowerowych i 813 tysięcy metrów kwadratowych chodników.

 

Trwa pozimowe sprzątanie ulic. Plan zakłada, że do połowy kwietnia zostanie oczyszczonych 500 km jezdni, ponad 120 km dróg rowerowych i 813 tysięcy metrów kwadratowych chodników.

Prace trwają od dwóch tygodni. Koncentrowały się na ulicach znajdujących się w centrum miasta. Przede wszystkim z piasku, gałęzi, pozostałości liści i innych śmieci drogowych zostało oczyszczonych 70 km jezdni, na przykład ulice Słowiańska, Garbary, aleja Niepodległości, Aleje Solidarności, Szelągowska, Królowej Jadwigi. Niedługo zamiatarki pojawią się na Serbskiej, Winogrady, Dymka, Piwnej, Szwedzkiej, Kobylepole, Starołęckiej, Czernichowskiej i innych ulicach Starołęki, Szczepankowa. Szczególną uwagę zwraca się na martwe pola, azyle, pola skrzyżowań ulic, na których w okresie zimowym gromadzi się piasek i inne zanieczyszczenia.

Oczyszczane są również drogi rowerowe. Zakończyły się prace na Wartostradzie, Jana Pawła II, Alejach Solidarności, ks. Mieszka. Oczyszczanie chodników najczęściej odbywa się wraz z oczyszczaniem jezdni. Skuteczność prac jest większa, a zapiaszczenie nie przenosi się na sąsiednie nawierzchnie.

Po świętach Wielkanocnych czyszczenie jezdni, dróg rowerowych i chodników odbywać się będzie cyklicznie. Na przykład raz na dwa tygodnie zamiatarki będą oczyszczać 210 km jezdni. Jezdnie, drogi rowerowe mniej uczęszczane, znajdujące się na peryferiach miasta będą sprzątane doraźnie.

Źródło: ZDM w Poznaniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.