Grojecka Harfowa Racławicka obecny wygląd skrzyżowaniaWarszawscy drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. W czwartek, 27 lutego, około godz. 10.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Racławicka, między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego.

 

Choć w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej trwają jeszcze prace wodociągowców (wiążą się one z zajęciem lewego pasa jezdni ul. Grójeckiej), to do robót przystępują już warszawscy drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. W pierwszym etapie prac zamkną oni ul. Racławicką na odcinku między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego. Tym samym niemożliwy stanie skręt w prawo oraz lewo z ul. Grójeckiej w ul. Racławicką oraz wyjazd z ul. Racławickiej. Objazd do ul. Grójeckiej poprowadzony zostanie ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego. W czasie zamknięcia prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji, a następnie z poszerzeniem wlotu ul. Racławickiej.

Grojecka Harfowa Racławicka organizacja ruchu po przebudowiePlanowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmować będą m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa: projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom. Wybudowane zostaną także nowe drogi dla rowerów. Zakończenie przebudowy skrzyżowania ma nastąpić w październiku, a koszt prac to 11 mln zł.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.