Przebudowa trasy A1 dopiero po 2012 rokuLech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, powiedział „Dziennikowi Gazeta Prawna”, że najpóźniej w lipcu ogłosi przetargi na wykonanie projektów trasy A1 z Tuszyna do Pyrzowic.

Jednak budowa drogi najprawdopodobniej rozpocznie się po mistrzostwach, aby uniknąć utrudnień i korków. Nie ma na nią także środków, gdyż miała być budowana za pieniądze prywatnego konsorcjum, któremu nie udało się zebrać funduszy. Jednak na pewno rozpocznie się budowa węzła "Stryków" łączącego A1 z A2. Jesienią 2011 roku ruszą także prace przy budowie A1 ze Strykowa do Tuszyna.

Więcej: Maciej Szczepaniuk/ Dziennik Gazeta Prawna z dnia: 2010-06-02

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.