edroga516W związku ze wznowieniem prac wspólnych zespołów roboczych GDDKiA oraz przedstawicieli organizacji branżowych, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Związek Pracodawców Branży Usług Inżynierskich oraz Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców zwróciły się z prośbą do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o wyznaczenie przedstawicieli, którzy mogliby uczestniczyć w poszczególnych zespołach roboczych.

Chodzi o grupy: "Projektowanie", "Roboty Budowlane", "Nadzór" i "Utrzymaj Standard", których celem jest wypracowanie akceptowalnych dla stron rozwiązań w zakresie wzorów umów, opisu przedmiotu zamówienia oraz standardów procedury udzielania zamówień.

Wcześniejsze prace nie doprowadziły do porozumienia, jednak organizacje wierzą, że powrót do rozmów jest wyrazem zrozumienia, że powodzenie inwestycji jest możliwe jedynie przy sprawnym współdziałaniu stron.

Organizacje branżowe wierzą, że obecność kompetentnych przedstawicieli resortu pomoże szybciej osiągnąć porozumienie i sprawnie wdrożyć efektywne rozwiązania.

***

Prace zespołów roboczych "Utrzymaj standard", "Roboty Budowlane" oraz "Projektowanie" przerwano z końcem września 2013 roku, a w październiku 2014 GDDKiA opublikowała wzorcowe warunki kontraktowe dla projektowania i tym samym zapowiedziała rozpoczęcie drugiego etapu prac zespołu roboczego ds. umów na projektowanie.

Spotkanie kierownictwa GDDKiA z przedstawicielami Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich i współprzewodniczącymi trzech zespołów roboczych ds. wzorcowych warunków kontraktu odbyło się w połowie grudnia ub.r.

W styczniu br. miały się odbyć spotkania przewodniczących powyższych zespołów i ustalenie harmonogramu prac.

Źródło: OIGD, PZPB, ZPBUI, SIDIR

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2015-02-03 15:16
Super!!! Nareszcie fachowcy z MIiN (Niedorozwoju bo rozwoju mowy nie ma) wlacza sie aktywnie w wykorzystanie na budowach projektow w modelu drogi .Oczywiscie pomoga tez w wykorzystaniu technologii BIM ktora-jak ogolnie wiadomo- jest wykorzystywana w projektowaniu drog..I nareszcie polskie drogownictwo z zacofania rzedu 25-30 lat za tzw wiodacymi krajami w tej branzy przeskoczy-jak Pegaz jakis albo moze nawet Sen Zloty- do czolowki i bedzie swiecic przykladem..Jak widac marzenia jak ptaki szybuja po niebie.Szkoda tylko ze spadaja i rozbijaja sie o twardy grunt rzeczywiostosci.A rzeczywistosc kazdy zna.Stad nieprzypadkowo ta literka N na koncu.Bo R to sa wlasnie marzenia a N to rzeczywistosc.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.