IMG 0492Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap rozbudowy ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać do listopada 2021 r.

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców gdańskich Kokoszek. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę ul Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Po zakończeniu prac w listopadzie przyszłego roku, znacznie zmniejszą się korki na tym odcinku ul. Kartuskiej.

Rozbudowa obejmie odcinek liczący ok. 1,2 km. Zakres zadania przewiduje, że na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa.

Inwestycja obejmie budowę również sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych. W ramach zadania zostanie wykonana będzie sieć gazowa. Przewiduje się również montaż ekranów akustycznych. Oferty zostaną otwarte 18 lutego.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.