IMG 049222 października rusza remont jednej z głównych arterii Skarpy. Chodzi o ul. Ligi Polskiej na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do Szosy Lubickiej. To kolejna drogowa inwestycja, na którą udało się miastu pozyskać zewnętrzne środki.

 

Ulica Ligi Polskiej na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Szosa Lubicka jest obecnie zdegradowana i zniszczona. W ramach prac zostanie wykonany remont obu jezdni wraz z chodnikami, remont zatok autobusowych, po obu stronach ul. Ligi Polskiej zostaną wydzielone asfaltowe drogi rowerowe.

Remont obejmie wymianę oświetlenia i wykonanie odwodnienia jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa na wysokości ulicy Witosa zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. - W pierwszym etapie prac zajmiemy się demontażem krawężników. Równolegle będą prowadzone prace na chodniku. Na czas tych prac każda z jezdni zostanie zawężona do jednego pasa ruchu - wyjaśnia Daniel Drozdowski z firmy PBDI S.A.

20180522 11092220180522 11093320180522 111001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remont Ligi Polskiej kosztuje ok. 4,37 mln zł, z czego 2,44 mln zł pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Wykonawca prac jest toruńska firma PBDI S.A.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.