edroga151W piątek, 13 marca, rusza rozbiórka wiaduktu kolejowego w Brynowie. Prace potrwają do 30 marca i w tym okresie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

 

- Rozbiórka wiaduktu kolejowego rozpocznie się w piątek 13 marca i zakończy się w poniedziałek 30 marca. Te największe prace, skutkujące zmianami w organizacji ruchu, będą prowadzone w weekendy, aby kierowcy, jak również pasażerowie komunikacji miejskiej odczuli jak najmniej niedogodności. Natomiast w tygodniu mogą pojawiać się czasowe zawężenia – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

W pierwszym etapie, który potrwa od 13.03 od godz. 18.00 (piątek) do 16.03 do godz. 6.00 (poniedziałek) roboty będą realizowane przy zajęciu prawego pasa ruchu ul. Kościuszki w kierunku od Centrum do Mikołowa i rejonu zjazdu do ul. Nasypowej. Natomiast od 20.03 od godz. 18.00 (piątek) do 23.03 do godz. 6.00 (poniedziałek) wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. Kościuszki w kierunku do Centrum Katowic (wschodnia jezdnia). W związku z tym, ruch odbywał będzie się dwukierunkowo jezdnią zachodnią (2 pasy od Centrum, jeden pas do Centrum).

Ze względu na zamknięcie łącznika z ul. Rzepakowej w ul. Kościuszki, realizowane będą następujące objazdy do Centrum Katowic:
• od strony Giszowca (ul. 73-go Pułku Piechoty) z wykorzystaniem u. Kolejowej, następnie do ul. Kościuszki,
• od strony Ligoty (ul. Kłodnicka) z wykorzystaniem ulic Kościuszki, Kolejowej (z nawrotką na rondzie przy Galerii Libero) oraz w ul. Kościuszki do Centrum,
• dla mieszkańców ul. Nasypowej z wykorzystaniem ulicy Rzepakowej, Kolejowej i następnie do ul. Kościuszki.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.