sign 2460206 960 720Przetarg na rozbudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów został rozstrzygnięty. Inwestycję o wartości 6,5 mln zł zrealizuje firma Starbag Infrastruktura Południe. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach prace rozpoczną się w drugiej połowie marca, a zakończą za 7 miesięcy.

 

W drugiej połowie roku ma być gotowe skrzyżowanie ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów. Firma Strabag, z którą podpisano umowę przebuduje skrzyżowanie, wybuduje zatokę autobusową i ułoży chodniki. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość skrzyżowania, poprawi się też komfort jazdy. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, przy przejściach ułożona zostanie specjalna kostka.

– Po przebudowie, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo. Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego – tłumaczy Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Zakres przebudowy, której koszt wyniesie ok. 6,5 mln zł, obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Wojciecha do zjazdu, do restauracji Mc Donald’s.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.