contentmap_plugin

edroga302Za ponad 200 mln zł powstanie bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i Oświęcimskiej, przebudowana zostanie ul. Oświęcimska od węzła Wartogłowiec do ul. Turyńskiej. Jest to kolejna po ul. Beskidzkiej (DK nr 1) tyska droga, która przejdzie gruntowną modernizację.   

Zgłoszona przez Tychy budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ulicy Turyńskiej z Oświęcimską na liście rankingowej CUPT uplasowała się na trzeciej pozycji. Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana ze środków unijnych, reszta to wkład własny miasta.

- Czekaliśmy na informacje o dofinansowaniu z niecierpliwością, mamy gotową całą dokumentację techniczną oraz wydane pozwolenie na budowę więc od razu zabieramy się do pracy. Chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg na roboty budowlane i rozpocząć realizacje tej bardzo ważnej dla miasta inwestycji – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Zadanie podzielono na kilka etapów.

- Pierwszy obejmuje około 2,5-kilometrowy odcinek od węzła na Wartogłowcu do ul. Turyńskiej. Oprócz wymiany nawierzchni po obu stronach drogi powstanie chodnik wraz ze ścieżką rowerową od strony południowej. Jednak najistotniejszym punktem przebudowy ma być nowy, bezkolizyjny węzeł łączący DK 44 z ulicami Mysłowicką, Oświęcimska, Kościelną i Główną - mówi Wojciech Łyko – dyrektor MZUiM w Tychach.

Węzeł ten rozdzieli ruch tranzytowy, który zostanie poprowadzony górą obiektu, od ruchu lokalnego. Ten odbywać się będzie dołem, po dwóch dużych rondach.

Budowa węzła to tylko jeden z elementów, jaki poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na modernizowanym fragmencie DK 44.

- Wzdłuż całego odcinka ma powstać nowa infrastruktura dla pieszych, łącznie z przejściami podziemnymi. Jedno zaprojektowano w rejonie ul. Kościelnej, drugie przy ulicy Długiej – mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM.

Wstępem do przebudowy tyskiego odcinka DK44 była budowa ronda na ulicy Oświęcimskiej oraz połączenia z ulicą Serdeczną. Podczas przebudowy m.in. tą drogą zostanie poprowadzony objazd.

Źródło: UM Tychy

Komentarze  
Marcin.l
0 #1 Marcin.l 2017-01-16 08:02
A projekt gdzieś znajdę ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.