Droga betonowa Przybysławice Prusy gmina OżarówStowarzyszenie Producentów Cementu (SPC) podczas seminarium „Drogi betonowe – niezmiennie dobre”, które odbędzie się 9 maja na targach Autostrada-Polska w Kielcach, przyzna tytuły "Dobrego Gospodarza" samorządom miasta i gminy Ożarów (woj. świętokrzyskie) oraz powiatu strzeleckiego (woj. opolskie).

 

Tytuł „Dobry Gospodarz” przyznawany jest od 2017 roku. Otrzymują go przedstawiciele samorządów, które zdecydowały się na budowę dróg betonowych.

Zdaniem SPC drogi betonowe zapewniają większą trwałość, nie koleinują się, mają jasną barwę, a przez to są bezpieczniejsze podczas jazdy nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Samorząd miasta i gminy Ożarów ma na swoim terenie 2 drogi betonowe: odcinek Przybysławice – Prusy (ok. 1 km) oraz Gliniany Teofilów (ok. 5 km). Kolejna droga betonowa powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Samorząd powiatu strzeleckiego wybudował drogę betonową Izbicko – Otmice.

Droga betonowa Gliniany Teofilów gmina OżarówDroga betonowa Izbicko Otmice Powiat Strzelce Opolskie

 

 

 

 

 

 

 

 

Według szacunków SPC, obecnie w Polsce w jest około 800 km lokalnych dróg betonowych, a co roku buduje się ich około 120 kilometrów.

Źródło: SPC

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.