edroga131Ponad 560 ton blach wycięto już pod konstrukcję nowego mostu. Trwa również budowa nasypów oraz budowa sieci gazowych i kanalizacyjnych. W Szczecinie trwa budowa węzła Granitowa.

 

Jednym z istotnych elementów przebudowy skrzyżowania w Podjuchach jest budowa nowego mostu, który powstanie w miejscu obecnej, wyłączonej z użytkowania przeprawy. Będzie to konstrukcja trójprzęsłowa. Długość obiektu (konstrukcji niosącej) wyniesie ponad 227 m, a szerokość całkowita to ponad 15 m. W ramach zaplanowanych prac przebudowane oraz wzmocnione zostaną istniejące filary i przyczółki. Aktualnie wycinane są stalowe blachy na konstrukcję mostu. Wycięto już ponad 560 ton stali, a sprefabrykowanych elementów jest już ponad 200 ton.

Prace przy inwestycji toczą się także na placu budowy. Montowany jest gazociąg, budowana jest kanalizacja deszczowa. Kontynuowane są prace przy budowie nasypów. Obok mostu Gryfitów wykonana została ścianka szczelna, która zabezpiecza wykonany w sąsiedztwie nasyp. W najbliższym czasie rozpocznie się rozbiórka nawierzchni i demontaż barier na starym moście.

Utrudnienia na ulicy Niklowej
Od 3 lutego kierowcy poruszający się ulicą Niklową będą musieli się liczyć z utrudnieniami. W związku z toczącymi się w sąsiedztwie pracami budowlanymi, fragment ulicy Niklowej zostanie zwężony i ruch odbywać się będzie wahadłowo.

O inwestycji
Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A..
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

Źródło: UM Szczecin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.