contentmap_plugin

IMG 20180604 125803Trwa przebudowa ulicy św. Antoniego. Prace dla zminimalizowania utrudnień zostały podzielone na etapy. Na pierwszym z nich pojawiły się pierwsze warstwy asfaltu. Na kolejnych trwa frezowanie i korytowanie. Wszystkie prace zakończą się w drugiej połowie października.

 

Ulica św. Antoniego jest przebudowywana na odcinku około 1 kilometra, od Szosy Chełmińskiej do Koziej. Na odcinku od Sarniej do Kruczej zostały ułożona została nawierzchnia, bez ostatniej warstwy tzw. ścieralnej. Na ukończeniu są prace brukarskie. Drogowcy zajęli się rozbiórką dalszego etapu. Na odcinku od ul. Kruczej do Szosy Chełmińskiej trwa frezowanie. Na całym tym odcinku rozbierane są chodniki. Równolegle na odcinku od ul. Kruczej w kierunku Sokolej wykonywane jest koryto pod przyszłą jezdnię.

Po przebudowie na ulicy pojawi się nowa jezdnia z obustronnymi chodnikami i odwodnieniem. W ramach zadania zostanie przebudowane również oświetlenie. O kształcie ulicy zadecydowali jej mieszkańcy. Było to możliwe dzięki konsultacjom społecznym, które Miejski Zarząd Dróg przeprowadził w ubiegłym roku w ramach realizowanego od kilku lat programu „Zaprojektuj ulicę”. Prace kosztują prawie 3 mln zł.

IMG 20180604 130650IMG 20180604 132115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.