Podpisanie umowy na Wiadukt Biskupia Górka fot. D.Paszlinski- Codziennie przez węzeł na Biskupiej Górce przejeżdża około 50 tys. aut. Korzystają z niego nie tylko gdańszczanie, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Dzięki budowie wiaduktu zwiększymy przejezdność i komfort użytkowania dróg. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca parkingowe przy urzędach. Wierzę, że wiadukt będzie służył kolejne pięćdziesiąt i więcej lat następnym pokoleniom – mówił prezydent Paweł Adamowicz.

 

Wykonawca inwestycji wybrany został na drodze przetargu, który ma formę ograniczoną. W pierwszej części postępowania udział wzięło 11 firm, do kolejnego etapu postępowania zakwalifikowało się 5 wykonawców. Ostatecznie w wyznaczonym terminie swoje oferty złożyło trzech wykonawców, z których najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex S.A., która za realizację zadania zaproponował kwotę 143,6 mln zł.

- Wybudujemy wiadukt tak szybko, jak jest to możliwe. Dołożymy wszelkich starań, by inwestycje prowadzić w sposób sprawny, tak by nie utrudniać codziennego życia użytkowników dróg. Na budowie pojawią się najlepsi specjaliści od budowy mostów i dróg na północy Polski – zapewnia Jakub Długoszek dyrektor regionu Budimex S.A.

W ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, powstanie też nowy układ drogowy do obsługi komunikacyjnej rejonu od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie budowany będzie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

- Przed nami przynajmniej półtorej roku prac na budowie wiaduktu Biskupia Górka, a pamiętać trzeba, że nie jest to jedyna inwestycja realizowana przez nas w tej dzielnicy. Biskupią Górkę czeka sporo zmian w najbliższych miesiącach i latach – podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Realizacja inwestycji zakończy się w drugiej połowie 2019 roku, a jej koszt to ponad 143 mln zł. Miasto Gdańsk na przebudowę wiaduktu otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 113,9 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jednostką realizującą projekt jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.