edroga11517 stycznia w oddziale GDDKiA w Poznaniu zostały podpisane umowy na opracowania projektowe dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim: Ujście – Oborniki o długości 49 km oraz Kórnik – Ostrów Wielkopolski o długości 96 km.

 

- Rząd zapewnił finansowanie dla przygotowań do budowy drogi ekspresowej S11. To jeden ze szlaków komunikacyjnych na osi północ-południe. Jesteśmy przekonani, że ta droga jest potrzebna – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dokumentacja dla odcinka S11 Ujście - Oborniki powstanie za 6,99 mln zł, a dla odcinka S11 Kórnik – Ostrów Wielkopolski za 11,68 mln zł. Czas realizacji obydwu zadań to 50 miesięcy od podpisania umowy.

Zadaniem projektantów jest opracowanie studium korytarzowego, studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowego, materiałów do decyzji środowiskowej i koncepcji programowej.

***

Łączna długość projektowanej drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce to prawie 300 km. Niebawem zostaną podpisane umowy na opracowania projektowe na pozostałe odcinki S11 w województwie wielkopolskim :
- Szczecinek – Piła (73 km),
- Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik (23 km),
- Ostrów Wielkopolski – Kępno (31 km).

Źródło: MIB

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.