contentmap_plugin

edroga128Podpisano już umowę na budowę tunelowego odcinka ekspresowej „siódemki”, tj. od Naprawy do Skomielnej Białej. Włoska firma Astaldi, za kwotę 968,8 mln złotych, wybuduje 3-km odcinek drogi ekspresowej. z dwukomorowym, ponad 2-km tunelem, z awaryjnymi przejściami między komorami, dwoma portalami oraz pełną infrastrukturą i wyposażeniem technicznym.

Zgodnie ze złożoną ofertą w przetargu wykonawca wybuduje drogę w 54 miesiące od podpisania umowy. Podpisana została także umowa na 7,5-kilometrowy odcinek S7 Lubień-Naprawa.

Wybudowanie tunelu dwukomorowego oznacza w praktyce budowę dwóch równoległych do siebie obiektów podziemnych o długości 2,06 km każdy w trudnych warunkach geologicznych i hydrologicznych fliszu karpackiego. Ponadto do wykonania poza tunelem są m.in.: wzmocnienia podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg, obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp, zabezpieczenia skarp głębokich wykopów oraz przebudowa i budowa dróg dojazdowych do obsługi terenu przyległego.

Trwa już budowa S7 Skomielna - Rabka Zdrój i DK nr 47 Rabka Zdrój - Chabówka. Na realizację tego zadania Włosi z SALINI IMPREGILO S.p.A. mają 22 miesiące bez okresów zimowych. Wartość tego kontraktu to ponad 615 mln zł.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2016-06-30 12:38
Nie wiem czy to glupota czy hipokryzja. Z jedej strony wrzaski ze "Krakow sie dusi" gdzie jednym z glownych powodow jest brak Obwodnicy Polnocnej ktora w sposob zdecydowany odciazyla by Krakow od ruchu tranzytowego a z drugiej wydaje sie 1 mld zl na jakies "pierdoly" ktore na dzis nie maja zadnego konkretnego znaczenia. Bo czym jest dalsze budowanie "Zakopianki" jak nie hipokryzja albo glupota.Jesli to ma byc droga ulatwiajaca dojazd do Zakopanego to chcialbym wiedziec gdzie w Zakopanem zaparkowac samochod? Toz tam juz dzis nie ma miejsca. I co? Dojedzie sie "do Zakopanego" a potem bedzie sie stalo w wielokilometrowym korku zeby do niego wjechac? A moze by tak postawic jednak na transport zbiorowy? I tak to lekka reka Minosterstwo Infrastruktury i Niedorozwoju wydaje 1 mld zl na -z punktu wiedzenia interesu spolecznego- glupoty zamiast inwestowac w rzeczywiste rozwiazywanie problemow komunikacyjnych. Nocoz..Jacy rzadzacy takie decyzje..A jak wczoraj przeczytalem argumentacje Adamczyka uzasadniajaca ta decyzje to po prostu zastanawialem sie kiedy w koncu Polska doczeka sie na tym stanowisku jakiegos madrego ministra a nie kolejnego BMW.Bo jak na razie to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.A moze jedno i drugie..
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.