Przed rokiem Lech Witecki, szef GDDKiA, w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” zadeklarował, że na budowę nowych dróg w 2010 roku wyda 31,3 mld zł. Wynik będzie o co najmniej 10 mld zł niższy. Z najświeższych danych GDDKiA wynika, że na razie wykonawcom wypłacono 14 mld zł.

W 2009 roku drogowe inwestycje pochłonęły 18,4 mld zł, dwa lata wcześniej - 13,6 mld zł. Za każdym razem rząd obiecywał jednak, że wyda więcej. Przed rokiem 28 mld zł, a w 2008 roku blisko 18 mld zł.

W tym roku niższe od zakładanych wydatki GDDKiA tłumaczy przede wszystkim powodziami i ulewnymi deszczami, które kilka razy paraliżowały drogowe inwestycje.

Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że wpływ na wysokość wydatków ma też długi tryb rozstrzygania przetargów, a także opóźnienia w terminowym rozpoczynaniu prac budowlanych.

Mimo kłopotów GDDKiA zapewnia, że terminy oddania nowych dróg nie są zagrożone.

Więcej: Maciej Szczepaniuk/ Dziennik Gazeta Prawna z dnia: 2010-11-30

"Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych - czytaj na www.gazetaprawna.pl"

Komentarze  
Gość
0 #1 Gość 2010-12-16 17:57
Jak się słucha i czyta specjalistów z GDDKiA to wydaje mi się że budują w Polsce kilka tysięcy km dróg ponad plan - na jakim oni świecie żyją !. Wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik a jak wyjeżdża się na drogi to tragedia - gdzie te autostrady gdzie te drogi expresowe - dużo jeżdżę po Polsce a strasznie rzadko na nie trafiam a jak już to parę kilometrów i dalej smutna rzeczywistość - dziury , koleiny , korki i bezsensowne ograniczenia !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Gość
0 #2 Gość 2010-12-25 10:55
Plany są znakomite a jak przychodzi do realizacji - to smutna rzeczywistość !. Bez przerwy słyszę - przyspieszamy, gonimy a jak wyjeżdżamy na drogi to każdy widzi - wystarczy przejechać się po drogach w te roztopy - kałuże, dziury - strach jeżdzić aby czegoś nie urwać w samochodzie a w GDDKiA - zawsze ponad plan i.t.d , i.t.p. - jest super tylko kierowcy winni bo się na tym nie poznają !
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.