csm 33901917 10155879295544864 4402728437773500416 o a42c1b315aW tym roku w Łodzi przebudowana zostanie al. 1 maja od Gdańskiej do Żeromskiego. Otwarte zostały oferty w przetargu na wykonawcę prac.

 

W ramach projektu „Zielone Polesie” ulice na osiedlu zyskują nową jakość i stają się pełnymi zieleni drogami, przyjaznymi dla mieszkańców. Ulice po pełnej modernizacji wykonanej wraz z przebudową infrastruktury podziemnej, zyskują nową nawierzchnię z kostki granitowej, szerokie chodniki, oświetlenie, oraz ławki i elementy małej architektury. To wszystko uzupełnione jest o zieleń i wiele nowych drzew, których na niektórych ulicach w ogóle wcześniej nie było.

Takie zielone ulice pojawiły się już na ul. Pogonowskiego od Legionów do Zielonej, na ul. Lipowej i 28 pułku Strzelców Kaniowskich od 1 Maja do Więckowskiego oraz na ul. Wólczańskiej od Próchnika do Więckowskiego i al. 1 Maja od Wólczańskiej do Gdańskiej.

Prace na tej ostatniej będą w tym roku kontynuowane. Aleja 1 Maja przebudowana zostanie na kolejnym odcinku od Gdańskiej do Żeromskiego. Wybierany jest właśnie wykonawca przebudowy, aby jeszcze w wakacje wystartować z pracami.

Na przebudowanym odcinku, pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, równoległe miejsca parkingowe i ponad 40 nowych drzew, które uzupełnią istniejący szpaler.

W kolejnych latach planowana jest przebudowa ul. 28 pułku Strzelców Kaniowskich od Więckowskiego do 6 Sierpnia, ul. Lipową od Próchnika do 1 Maja
i od Więckowskiego do Zielonej, oraz ul. Więckowskiego od Zachodniej do Gdańskiej.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.