contentmap_plugin

budowa 08W szybkim tempie posuwa się budowa tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. W niedzielę 13 grudnia nad tunelem i przejściem podziemnym pojadą pociągi, tydzień później 19 grudnia samochody wrócą na ul. Patriotów.

Betonowa konstrukcja tunelu jest już w ziemi pod obydwoma torami kolejowymi, pasami zieleni i zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Po obydwu stronach linii kolejowej widać ściany ramp wjazdowych. Podobnie jest z przejściem podziemnym – tutaj powstało także wyjście  na peron kolejowy, chodniki, rampa wejściowa. W tym tygodniu zakończyły się prace przy odbudowie zachodniego toru kolejowego (w kierunku Otwocka) i od 13 grudnia wróci normalne, po obydwu torach, kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W godzinach szczytu pociągi do i z Warszawy będą jeździły co około 10-12 minut.

Widać już także kształt przyszłej zachodniej jezdni ul. Patriotów przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską – ruch drogowy i pieszy wróci tu 19 grudnia. Przejezdna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską (wcześniej, w sierpniu do ruchu włączono przebudowany odcinek ul. Zwoleńskiej i Mrówczej). Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu. Przebudowane zostały także instalacje podziemne i połączenie kolektora ściekowego z ul. Zwoleńskiej do kolektora po drugiej stronie ul. Patriotów.

Nadal zamknięta jest ul. Żegańska – trwa tutaj budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. M. Pożaryskiego a także przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy. Prace budowlane idą w szybkim tempie i kolejne etapy robót będą się rozpoczynały nieco wcześniej niż pierwotnie planowano. I tak w styczniu-lutym drogowcy zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i K. Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego. W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. M. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów.

Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie 2016 r.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.