contentmap_plugin

Rudno19 czerwca na autostradzie A4 Katowice-Kraków oddano do użytku węzeł Rudno. Po rozbudowie umożliwia on kierowcom poruszanie się we wszystkich kierunkach jazdy.

Prace budowlane na węźle Rudno zakończyły się w I kwartale br. Do chwili obecnej trwał proces pozyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych, bez których niemożliwe było oddanie węzła do użytku w pełnym zakresie.

– Dla gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego rozbudowa węzła Rudno to kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego inwestycja drogowa. Od dzisiaj przedsiębiorcy i mieszkańcy tych terenów mogą łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady w kierunku gmin. Dobra współpraca z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim była przesłanką tego, że inwestycję tę mogliśmy zrealizować wcześniej, niż było to planowane pierwotnie – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Przed rozpoczęciem inwestycji węzeł Rudno umożliwiał zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice-Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice-Alwernia. W ramach przebudowy do węzła po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic w kierunku Katowic. Wykonano również oświetlenie drogowe na rondzie oraz na przyległych do ronda odcinkach przejściowych, zarówno wzdłuż nowych łącznic, jak i wzdłuż drogi powiatowej.

Projekt rozbudowy węzła Rudno był realizowany od sierpnia 2015 roku, w ramach kontraktu o wartości ok. 22,3 mln zł, pod nazwą: „Rozbudowa węzła Mysłowice i budowa węzła Rudno na autostradzie A4 Katowice-Kraków”. Rozbudowany węzeł Mysłowice, również umożliwiający realizację wszystkich relacji skrętnych, został oddany do użytku w listopadzie 2016 roku. Dokumentację projektową obu węzłów wykonała firma EKKOM.

Źródło: SAM SA

Komentarze  
Marcin Ślusarczyk
0 #1 Marcin Ślusarczyk 2017-11-08 20:56
Tak super wielkie otwarcie inwestycja .Ale przez wieś Rudno chodnika niema bespieczęstwo pierwsza klasa tylko strach dzieci wysłać do szkoły na autobus sam jak idę do sklepu z dziecmi to wolę jechać samochodem, taki strach jak tiry jadą szkoda gadać,ale węzłem się chwalić i ruinami zamku to tak i take super rondo tylko jak ma pieszy przejść bez chodnika
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.