csm ok1 7f164ad95aZakończyły się prace przy remoncie kolejowego wiaduktu na Okolu. Pozwala on również pieszym w bezpieczny sposób przemieszczać się nad ulicą Grunwaldzką na wysokości Czarnej Drogi. Schody zostały dodatkowo wyposażone w szynę ułatwiającą prowadzenie rowerów. Zadanie było współfinansowane przez miasto.

 

Obiekty jest zlokalizowany w ciągu linii kolejowej łączącej Bydgoszcz z Piłą. W trakcie budowy dostosowano go do potrzeb pieszych. Ze względu na zły stan techniczny konieczny był remont. Został on zlecone przez zarządcę – PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

W zakres prac przy obiekcie nad ul. Grunwaldzką wchodziło między innymi oczyszczenie konstrukcji, zabezpieczenie przed korozją, malowanie, poprawa odwodnienia oraz remont schodów i wyposażenie w nowe balustrady. Przebudowana została poza tym infrastruktura torowa. Schody zostały dodatkowo wyposażone w szynę ułatwiającą prowadzenie rowerów. Takie rozwiązania są stosowane w trakcie remontów starszych obiektów, których parametry nie pozwalają na budowę szerokich standardowych pochylni. 140 metrów od wiaduktu funkcjonuje nowe bezpieczne przejście dla pieszych z azylem, sygnalizacją świetlną i obniżonymi krawężnikami. Remont wiaduktu został dofinansowany przez miasto kwotą 500 tysięcy złotych.

Trwa również naprawa nawierzchni na moście kolejowym nad Brdą. Wymieniane są płyty granitowe tworzące ciąg pieszy. Inwestor, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, planuje też w kolejnych latach kompleksowy remont pozostałej części obiektu.

Remonty obiektów inżynierskich prowadzone przez PKP PLK SA uzupełniają szereg miejskich przedsięwzięć zrealizowanych już w tej części miasta. W tym roku oddano do użytku między innymi nowe chodniki i drogi rowerowe wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Na Okolu zlecono tez remonty kilku chodników, powstała stacja BRA. Przygotowywane są też kolejne zadania związane między innymi z wytyczeniem ciągu pieszo-rowerowego w Parku nad starym Kanałem w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.