remont ul Jaracza 1Na ul. Tuwima, Jaracza i Nawrot rozpoczęło się układanie nowej nawierzchni. To znak, że remonty są na ostatnim etapie. Pierwszą ulicą oddaną w tym roku do użytku będzie Jaracza z klinkierową jezdnią.

 

- Kończymy remont ul. Jaracza. Wykonawca układa nową nawierzchnię ulicy z cegły klinkierowej, zostaną do zrobienia ostatnie prace wykończeniowe i w maju będziemy mogli swobodnie skorzystać z wyremontowanej ulicy. Jednocześnie oddamy do użytku przebudowane skrzyżowanie z ul. Wschodnią z wyniesioną tarczą – zapowiada Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji.

Inwestycje drogowe w ramach programu rewitalizacji, to nie tylko to, co widać na wierzchu: równe chodniki i jezdnia. - To ogromny zakres prac podziemnych wymiana, naprawa i położenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej i ogrzewania systemowego. W tych remontach nie chodzi jedynie o remonty nawierzchni, działamy kompleksowo, podnosimy standard życia w centrum wymieniając instalacje na takie, które posłużą nam przez dekady, wreszcie zazieleniamy ulice i uspokajamy na nich ruch, aby były bezpieczniejsze – dodaje Joanna Skrzydlewska.

- Wiemy, że czekają na nas niespodzianki. Po zerwaniu starej nawierzchni i rozpoczęciu kopania często odkrywamy stare, nieujęte na mapach sieci. Musimy także pamiętać, że przy jednej przebudowie ulicy koordynujemy wszystkie możliwe branże, a czasem także kilku wykonawców: naszych, PGE, gazowni czy Veolii. Dlatego od początku uczulamy łodzian, że realizacja inwestycji może się wydłużyć – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

remont ul Jaracza 2remont ul Jaracza 3remont ul Jaracza 4

 

 

 

 

 

 

 

Na ulicy Jaracza prace zbliżają się jednak do finiszu. Do wykonania, poza nawierzchnią, którą wykonawca poprawia, została jeszcze sygnalizacja, montaż ławek, koszy i stojaków rowerowych oraz posadzenie krzewów. Widać już to, co w Śródmieściu będzie niebawem standardem – wysoka zieleń. Na każdej z remontowanych ulic sadzimy drzewa, z zależności od możliwości po jednej stronie, bądź szpaler po obu.

- W decydujące fazy inwestycji wchodzimy także na ulicach Tuwima czy Traugutta. Na ul. Tuwima układane są już chodniki. Dzisiaj także wykonawca rozpoczął przebudowę skrzyżowania z ul. Targową, które będzie wyniesione. Na ul. Traugutta zaczęliśmy układanie nowej nawierzchni – wylicza dyr. Kowalewska-Wójcik.

W wakacje powinny zakończyć się wszystkie rozpoczęte w zeszłym roku remonty ulic. - To oczywiście nie koniec, bo program rewitalizacji rozpisany jest na lata. Po oddaniu do użytku ul. Jaracza rozpoczniemy prace na równoległej ul. Rewolucji. O zmianach w organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować, zarówno za pośrednictwem mediów, jak i na plakatach, ulotkach oraz podczas spotkań z mieszkańcami – mówi Joanna Skrzydlewska.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.