contentmap_plugin

dziura drogaZachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę DW nr 102 na odcinku Łukęcin – Lędzin. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

- Wciąż pracujemy nad tym, aby nasza infrastruktura drogowa gwarantowała jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, zarówno dla turystów, jak i mieszkańców - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Zrealizowanie odcinka Łukęcin - Lędzin poprawi skomunikowanie dwóch największych zachodniopomorskich kurortów: Międzyzdrojów i Kołobrzegu oraz szeregu mniejszych, ale również bardzo popularnych miejscowości: m.in. Pobierowa, Pustkowa, Trzęsacza i Rewala.

Planowany do przebudowy odcinek ma około 15,4 km długości. Nawierzchnia ma tu liczne ubytki i odkształcenia. Na tym odcinku znajduje się szereg miejscowości wypoczynkowych. Są to Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz i Rewal. Na wszystkich wlotach do tych miejscowości zaprojektowano elementy spowalniające ruch.

Inwestycja rozpocznie się w Łukęcinie na skrzyżowaniu z ulicą Morską. Po przebudowie cały ruch na skrzyżowaniu będzie regulowany pełną sygnalizacją świetlną. Pojawią się też wyspy rozdzielające, rondo na skrzyżowaniu z dojazdem do Pobierowa, chodniki w miejscowości Trzęsacz. A przed Lędzinem, na Kanale Dreżewo, zostanie przebudowany most wraz z dwoma przepustami. Jezdnia ma w tym miejscu szerokość 7 metrów, a obiekt mostowy długość 8,8 m.

Most został zbudowany w 1930 roku. 87-letni obiekt ma widoczne fragmenty skorodowanego betonu i odsłonięte, również skorodowane zbrojenie. W równie złym stanie są żelbetowe rurowe przepusty. Wszystkie trzy obiekty zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowe konstrukcje.

Koniec przebudowy przewidziano w Lędzinie na rondzie będącym skrzyżowaniem dróg wojewódzkich nr 102 i 110.

W budżecie województwa zarezerwowano na tę inwestycję blisko 40,2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona do końca sierpnia 2018 r. Termin składania ofert mija 2 marca tego roku.

Źródło: Zachodniopomorski ZDW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.