To doskonała informacja dla mieszkańców oraz turystów podróżujących m.in. do Zakopanego. Właśnie zakończono, długo wyczekiwaną, kluczową dla Podhala inwestycję – budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z drogą wojewódzką nr 961 w Poroninie. Po wielu miesiącach utrudnień w końcu pierwsi kierowcy będą mogli bez przeszkód przejechać całym, nowo wybudowanym odcinkiem drogi. Przedsięwzięcie, które zważywszy na duży ruch samochodowy na tej trasie było niezwykłym wyzwaniem, pochłonęło blisko 50,5 mln zł.

 

Oficjalne otwarcie węzła odbędzie się 21 grudnia o godz. 13.30.

Budowa węzła w Poroninie to była jedna z ważniejszych inwestycji nie tylko dla Podhala, ale i całego regionu. Prace ruszyły w 2016 roku. Drogowcy mieli do wykonania m.in. wiadukt drogowy i kolejowy nad DW nr 961, most nad potokiem Poroniec, most nad Białym Dunajcem, tunel, przez który zostanie poprowadzona droga wojewódzka nr 961, rondo, chodniki, ścieżka rowerowa czy kładka dla pieszych.

Inwestorem całego zadania było województwo małopolskie. Roboty budowlane sfinansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a projekty inwestycji samorządy: gmina Poronin, powiat tatrzański i województwo małopolskie. Wykonawcą węzła było konsorcjum firm Banimex i Eurovia.

Źródło: UMWM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.