edroga162Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wybrała wykonawcę nowego mostu w Sobieszewie. Zostało nim konsorcjum firm Metrostav i Vistal, które złożyło najkorzystniejsza ofertę pod względem ceny oraz przedłużenia okresu gwarancji.

Zaoferowana przez konsorcjum cena to ponad 57 mln zł, przy gwarancji przedłużonej z 36 do 60 miesięcy.

- To dla gdańszczan bardzo dobra informacja, bo zakładaliśmy, że wydatki na roboty budowlane mogą wynieść 71 mln. Teraz pozostali wykonawcy mają dziesięć dni na ewentualne odwołania, a jeśli ich nie będzie podpisujemy umowę i natychmiast potem rozpoczynamy prace - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie zapewni bezpieczne i sprawne połączenie wyspy ze stałym lądem. Nowy most zastąpi istniejący most pontonowy, ułatwiając przeprawę zarówno kierowcom, jak i żeglarzom. Budowa ma rozpocząć się w najbliższym czasie, a gotowy obiekt ma być oddany do użytku na przełomie 2017 i 2018 roku. W maju br. rząd potwierdził przyznanie dotacji na realizację pierwszego etapu inwestycji w kwocie 16,6 mln zł.

W przetargu ogłoszonym przez DRMG oferty złożyło sześć firm. Zakres cenowy ofert to 57,1 - 77,8 mln zł.
 
Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.