contentmap_plugin

dw203 1Droga wojewódzka 203 między Koszalinem i Darłowem jest już po przebudowie. Została poszerzona i wyposażona w nowe oznakowanie oraz elementy chroniące pieszych i zapewniające bezpieczny ruch aut. Dla fanów dwóch kółek również dobre wieści – obok powstała ścieżka rowerowa. W poniedziałek, 20 listopada, odbyło się oficjalne otwarcie w Dąbkach.

 

- Pomorze Zachodnie to region turystyczny, nadmorski. Dlatego wszystkie drogi prowadzące nad morze i te obsługujące ruch turystyczny są dla nas wyjątkowo ważne. Jedną z nich jest droga wojewódzka nr 203. Podzieliliśmy tę inwestycję na cztery etapy i właśnie kończy się etap trzeci. Jestem przekonany, że ta droga poprawi jakość życia mieszkańców i turystów – skomentował wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Zakres prac objął poszerzenie jezdni, wybudowanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W Dąbkach, Bobolinie i Żukowie powstała nowa kanalizacja deszczowa. To kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203. W latach 2010-2012 została przebudowana na odcinku Koszalin-Iwięcino, a w latach 2012-2014 zmodernizowano odcinek Iwięcino-Dąbki.

Pomiędzy Koszalinem i Darłowem, na 8,5-kilometrowym odcinku, w miejscu rozebranych poniemieckich konstrukcji powstały cztery nowe mosty. Najdłuższy z nich znajduje się za Żukowem Morskim, nad rzeką Grabowa. Całkowita wartość projektu to 42,3 mln zł, z czego 35,4 mln zł to koszt robót budowlanych. Wykonawcą było konsorcjum firm - Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 37,5 mln zł. Gmina Darłowo dołożyła 1,5 mln zł. Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.