Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ...

[informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... 14 lata 10 miesiąc temu #111

  • administrator
  • administrator Avatar
traffic7
Gość

FreshPosty: 0


[informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2005/06/03 13:45
Witam. [raz pierwszy]

Przeglądam sobie to młode forum i stronę matkę - i cały czas mi się ciśnie ile to jeszcze w Polsce jest do zrobienia!
Powiedzmy że się coś dzieje w tym kierunku (uspokojenia ruchu) na drogach wojewódzkich i krajowych przecinających miejscowości , które tereny zabudowy w ogóle powinny omijać ale nie o tym chciałem.
Weźmy takie drogi powiatowe (klasy L,Z(G)) - na nich remonty polegają na wykonywaniu nakładek budowie chodników (na szczęście) ale jak rzadko się zdarza żeby ktoś tam myślał o uspokojaniu ruchu. Przy szkole, ośrodku zdrowia, kościele czy za zabudowanaimi przez łąki droga jest TAKA SAMA prosta, jezdnia 6,00m szer. i chłopcy w golfach 2 lecą po 120km bo wolniej nie wypada .
Zna ktoś zarządy dróg powiatowych czy powiedzmy gminy które stosują takie rozwiązania? (nie licząc progów podrzutowych zaprojektowanych przez radnych).

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Cytuj
gg_
Gość

FreshPosty: 0


Odp.: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2005/06/05 12:02
przykro mi, ale niestety muszę się z tobą zgodzić.

jeśli coś potrafią zrobić, to rondo, bo jest modne...
Odpowiedz | Cytuj
spider-1975
Gość
Odp.: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2006/03/31 14:28
Witam, jako alternatywę dla progów zwalniających chciałem przedstawić rozwiazanie zastosowane w Tychach. Zastosowano je w osiedlach mieszkaniowych oraz dzielnicach willowych na drogach lokalnych lub dojazdowych, gdzie obowiązują strefy ograniczonej prędkości lub zamieszkania. Chodzi mi o tzw. szykany drogowe wymuszające zmianę toru jazdy, Uważam, iż rozwiązanie to stosowane zresztą w krajach europy zachodniej jest korzystne ze względu na kilka aspektów:
1. Trudności z wyegzekwowaniem zakazów tonażowych - uniemożliwienie fizycznego przejazdu samochodom ciężarowym typu TIR.
2. Można je zastosować w miejscach, gdzie w jezdni przebiegają media, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można tam zastosować progów zwalniających.
3. Powodują konieczność zmniejszenia prędkości, a wręcz czasem zatrzymania. Jest to wymuszone odgięciem toru jazdy oraz często także koniecznością przepuszczenia innego pojazdu poruszającego się z naprzeciwka,
Myślę, że przedstawione przez ze mnie rozwiązanie (schemat i zdjęcia) w załączeniu są dobrym rozwiązaniem. Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Cytuj
andrzej
Gość
O:[informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2007/06/25 22:27
Rację masz wielką. Władzesamorządowe myślą tak: wybory idą - remontujmy jak najwięcej - nie ludzie widzą, żę chodnik owych, jezdnia równa. A o analizie bezpieczeństwa to nikt nie myśli. Od 15 lat próbuję coś tym ludziom wytłumaczyć. Poniosłem całkowitą klęskę. A zwolnić ich z pracy się nie da - yrzędnicy są nietykalni - prędzej to ja wylecą - ale wolę kible na zachodzie sprzątać niż jako inżynier głowę w piasek cować przed durnym prezydentem bądź naczelnikiem wydziału. Smutne to jest ale bez nacisku społeczeństwa (na razie chcą tylko progów podrzutowych) nic się nie d a zrobić. A społeczeństwo jeszcze długie lata będzie budować swoją wiedzę na temat rozwiązań komunikacyjnych. Tylko ile ludzi jeszcze zostanie kalekami bądź zginie...
Odpowiedz | Cytuj
gigi
Gość
O:Odp.: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2007/07/19 08:17
właśnie jestem w trakcie projektowania dorgi dojazdowej zaproponowałam tam jako uspokojenie ruchu- szykany. jednak ciagle borykam sie z problemem dotyczacym wymagan jakim powinny one odpowiadac, czy ktos jest w posiadaniu takich danych??
Odpowiedz | Cytuj
aldona
Gość
O:[informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2007/07/25 10:48
Witam,

Chciałabym społecznie rozpocząć akcję uspokojenia ruchu w mojej wsi - obok specjalnej strefy ekonomicznej- czy masz dla mnie jakies rady? Serdecznie dziekuję - moj mail to <a href="mailto:struzikowie@tlen.pl]struzikowie@tlen.pl[/url]
Odpowiedz | Cytuj
sampo
Użytkownik

ExpertPosty: 67


O:Odp.: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2009/01/28 10:11
jednak ciagle borykam sie z problemem dotyczacym wymagan jakim powinny one odpowiadac


nie rozumiem - problemem jest to, że wymagania są zbyt wygórowane, czy że ich nie ma?
Odpowiedz | Cytuj
adam
Gość
O:Odp.: [informacja] uspokojenie ruchu w strefie D-42 na drogach ... - 2009/02/12 17:36
witam polecam "bezpieczenstwo ruchu miejskiego" tam jest o szykanach jest schemat i pewne parametry ktore trzeba spelnic w zaleznosci czy jezdnia jest jednopasowa czy dwupasowa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.131 s.