Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Asfalt na podjeździe

Asfalt na podjeździe 14 lata 11 miesiąc temu #25

  • administrator
  • administrator Avatar
oskar
Witam mam pytanie ponieważ w tym roku na drodze mają kłaść nową nawierzchnię asfaltową czyli także przed moim domem i pomyślałem żeby przy okazji położyć sobie na podjeździe asfalt (w tym momenie jest to tylko ubita ziemia) jest to 150m2. I stąd moja prośba o kilka informacji ile cm trzeba ubrać ziemi żeby przygotować podsypkę jaką podsypkę najlepiej zastosować(to sobie sam chciałem przygotować ponieważ niedaleko mnie stoi do wypożyczenia koparka i walec)oraz orientacyjny koszt położenia samego asfaltu na tej powierzchni gdy podłoże jest już przygotowane.Dziękuje bardzo za informację.

sampo
Do granicy działki zapewne będzie nawierzchnia twarda (Dz. U. 43:1999, par.79 pkt 2)
Zakładając, że dalej jest grunt G1 to można przyjąc nawierzchnię np. 4cm betonu asfaltowego + 14cm podbudowy zasadniczej z kr. naturalnego stab. mechanicznie. Czyli trzeba będzie ubrać jakieś 18cm gruntu.

oskar
rozumiem czyli 18 cm wystarczy, a orintacyjny koszt położenia 1m2 asfaltu jest duży, bo słyszałem że to koszt koło 25 zł

sampo
Może inaczej: nie wiem co tam masz na podjeździe teraz, ale cały humus, jeśli jest, to trzeba usunąć. Może być tego 10, 20 cm a może i więcej. Na to konstrukcja ok. 18cm.
Co do ceny to nie wypowiadam się.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Asfalt na podjeździe 14 lata 8 miesiąc temu #242

  • ozo72
  • ozo72 Avatar
Firma położyła mi asfalt 2 tygodnie temu 200 m2 // 2 warstwy // 8m/8cm ,koszt 150,00 zł /m2 /netto ,bez podbudowy tak że jest to dość droga impreza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.111 s.