Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: budowa garażu a droga krajowa

budowa garażu a droga krajowa 14 lata 10 miesiąc temu #41

  • administrator
  • administrator Avatar
pbon
Użytkownik

FreshPosty: 2


budowa garażu a droga krajowa - 2009/06/02 19:56
Witam wszystkich

Moja sprawa polega na tym, że chcę wybudować garaż w odległości 10 d0 12 m od krawędzi jezdni drogi krajowej. Działka przeznaczona jest pod zabudowę w planie przestrzennego zagospodarowania, jednak GDDKiA każe mi się odsunąć min 25 m od krawędzi powołując się na to, że nie jest to teren zabudowany. W okolicy jest już kilka domów, a kilka następnych jest w budowie, gdyż teren ten jest przeznaczony pod zabudowę.

Co więc trzeba zrobić i jakie są wymagania, aby teren ten stał się obszarem zabudowanym?

Proszę o radę.
Odpowiedz | Cytuj
valdi
Gość
O:budowa garażu a droga krajowa - 2009/06/03 11:45
jeżeli teren jest przeznaczony pod zbudowę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to już powinien być traktowany jako teren zabudowy. ale szczerze to zgadzam się z generalną ze każą ci się odsunąć bo potem przy ewentualnych przebudowach (zwłaszcza jeżeli wybuduje sie na tym terenie dużo domków ) to trzeba bedzie pobudować chodniki, ścieżki rowerowe itp. i potem bedzie problem żeby się z całą infrastrukturą zmieścić. gmina już sama powinna określić odpowiednio oddaloną od drogi linie zabudowy.
Odpowiedz | Cytuj
pbon
Użytkownik

FreshPosty: 2


O:budowa garażu a droga krajowa - 2009/06/03 13:21
Dlatego nie chce budowac przy samej drodze tylko nawet 12.5 metra od krawedzi. W tej chwili według tych przepisów droga zajmuje prawie 60 m (25m +25 m + 6m droga). GDDKiA powołuje się tylko na 1 przepis mianowicie ze teren jeszcze nie jest obszarem zabudowanym. Ale w MPZP jest terenem pod zabudowę. Z drugiej strony drogi są dwie linie podziemne telefoniczna i sredniego napięcia, z mojej strony słupy niskiego napięcia i oświetlenie oraz planowana kanalizacja. Istnieją już 3 domy w odległości od siebie mniejszej niż 100m a 3 kolejne są budowane. Czyli obiekty o charakterystyce miejskiej.

Dlatego chce podjąc działania w odpowiednich urzędach zeby teren ten stał się obszarem zabudowanym z ograniczeniem prędkości 50 km/h i możliwością bydowy obiektów 10m od krawędzi.

Proszę o pomoc ponieważ nie wiewem jak sie do tego zabrac. Do kogo i z jakimi wnioskami wystąpic. Sprawa ma miejsce w Jurgowie w powiecie Tatrzańskim Gmina Bukowina Tatrzańska droga krajowa nr 49.
Odpowiedz | Cytuj
valdi
Gość
O:budowa garażu a droga krajowa - 2009/06/04 10:14
a na jaki dokłądnie przepis powołuje się GDDKiA ?? Bo warunkach technicznych jest mowa o obszarze zabudowy ! a nie zabudowanym ! a jeśli jak już pisałem teren w planie zagospodarowania jest przeznaczony pod zabudowę to teren ten powinno się traktować jako teren zabudowy, a granice obszaru zabudowanego ustala zarządca drogi zgodnie z zasadami podanymi w pkt. 5.2.48.2. załącznika nr 1 do warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych tu jest link http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2181.htm
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.088 s.