Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: modernizacja parkingu betonowego

modernizacja parkingu betonowego 14 lata 10 miesiąc temu #95

  • administrator
  • administrator Avatar
Tomek
Gość
modernizacja parkingu betonowego - 2009/06/09 12:23
Witam serdecznie,
Jestem mieszkańcem Wspolnoty skladajacej sie z 2 blokow mieszkalnych (lata 70-te) i wewnętrznego betonowego parkingu wraz z droga betonowa (tak jak bloki - zalanego 35 lat temu). aktualnie szczegolnie na drodze dojazdowej beton sie coraz bardziej kruszy i coraz wiecej powstaje wgłębień/dziur w betonie - na szczeście nie ma zadnych przeswitow). Ogólna powierzchnia parkingu i drogi to ok. 500m2.
Mam pytanie do fachowców - jaka jest najlepsza (i oczywiscie najkorzystniejsza cenowo) metoda modernizacji nawierzchni?
Bardzo prosze o odpowiedz osoby które mogą nam cos doradzic.

Z góry dziękuję
Odpowiedz | Cytuj
radziejo

Użytkownik

JuniorPosty: 10


O:modernizacja parkingu betonowego - 2009/06/10 23:31
Witam!

Nie znam warunków lokalnych, faktycznego stanu istniejącej nawierzchni oraz rodzaju pojazdów które tam się poruszają, ale jeśli rzeczywiście uszkodzenia mają postać lokalnych wykruszeń i ubytków to najprościej je uzupełnić betonem, a na wierzch rozłożyć dwie warstwy bitumiczne wyrównawczą i ścieralną (ok 8-10 cm). Wszystko pod warunkiem że podniesienie się o taka wysokość będzie możliwe oraz zostanie zapewnione odwodnienie przedmiotowego placu.

Pozdrawiam wszytskich!

R.
Odpowiedz | Cytuj
roman
Gość
O:modernizacja parkingu betonowego - 2009/06/19 08:21
Kolego nie do końca tak. Nie zawsze taka technologia jest skuteczna. Przecież jest to nawierzchnia sztywna. A co z dylatacjami. Moim zdaniem trzeba najpierw rozprężyć, zagęścić, można dać siatki, tylko nie szklane i dopiero warstwy bitumiczne. Temat jest indywidualny. Ja np ponownie naprawiłbym nawierzchnię betonową poprzez wymianę poszczególnych płyt. Przecież nawierzchnia betonowa dobrze zrobiona jest w długim okresie o wiele tańsza w utrzymaniu a szczególnie na parkingach
Odpowiedz | Cytuj
irek
Gość
O:modernizacja parkingu betonowego - 2009/07/04 08:39
Sprawdzony sposób:wyfrezowanie istniejacej nawierzchni wzdłuż szczelin dylatacyjnych na 3-4cm i szer 0.5m,warstwa wyrównawcza i siatka tylko na wyfrezowane miejsce następnie dwie pozostałe w-wy na całej powierzchni.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.157 s.