Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: droga wewnętrzna

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4364

 • kika123
 • kika123 Avatar
Na działce budowlanej stoi dom. Za nim jest działka rolna, na którym zamierzam budowac budynek gospodarczy. Z bydynku gospodarczego do drogi gminnej będę dojeżdzała przez działkę budowlaną koło domu. Pytanie czy do bydynku gospodarczego może być dojad przez drogę wewnętrzną czy ruch pieszo jezdny? ( Pan od decyzji pozwolenia na budowę twierdzi że nie może być droga wewnętrzna i każe zrobić przekrój i projekt na ciąg pieszo jezdny). Szerokośc tej drogi to 4 metry. Proszę o opinię.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4365

 • Sharu
 • Sharu Avatar
Witam.

Trochę za mało informacji podałaś, żeby móc szerzej się do tego odnieść. Nie widzę powodu dlaczego nie można byłoby zrobić dojazd drogą wewnętrzną. Czy ta droga znajduje się na Twojej działce, czy to jest działka np. gminna? Czy urzędnik podał podstawę prawną dlaczego nie może być? Jeśli nie, poproś o nią, na piśmie. Czy wydawane jest pozwolenie na tą drogę, czy też i na budynek gospodarczy? Czynników może być naprawdę mnóstwo.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4366

 • kika123
 • kika123 Avatar
1. Wymagane jest pozwowlenie na budowę budynku gospsodarczego, bo jest 100m. I na projekcie pisze budynek gospodarczy z drogą wewnętrzną, kazano zmienić nazwę na bydynek gospodarczy z ciągiem pieszo-jezdnym i planem postojowo manewrowym. Bo droga wewnętrzna nie może być, powód: Uwaga: drogami wewnętrznymi nie będą grunty zajęte pod wewnętrzną komunikację gospodarstw rolnych, leśnych oraz poszczególnych nieruchomości. Zgodnie bowiem z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38, poz. 454) grunty te wlicza się do przyległego do nich użytku gruntowego. W konsekwencji nie będą one spełniały wymogu wyodrębnienia.
Chyba chodzi o to że drogami wewnętrznymi nie będą grunty zajęte pod wewnętrzną komunikację gospodarstw rolnych. Ale jeśli rolnik posiada więcej gospodarstwa i niekoniecznie za domem będzie się tylko poruszał, ale również będzie wyjeżdzał na drogę Gminną. Droga znajdowała by się na mojej działce, bo budynek gospodarczy by stał 40 metrów za domem. 2. Druga sprawa to taka że na projekcie pisze że będą tam 4 pomieszczenia gospodarcze, letnia kuchnia, wc. W wyjaśnieniu pisze że te nazwy wcale nie śwadczą o tym że będzie to budynek gospodarczy. Czy rolnik nie może mieć wc, czy kuchni w budynku gospodarczym ? Że musi być np. napisane pomieszczenie gospodarcze do przechowywania płodów rolnych. Ale czy sama nazwa budynku gospodarczego nie wskazuje że będą tam trzymane rzeczy przeznaczone dla gospodarstwa rolnego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4367

 • Sharu
 • Sharu Avatar
Ad.1 Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku kiedy nie ma wydzielonej działki pod drogę (oznaczonej jako użytek gruntowy o nazwie 'droga'), nie ma możliwości oznaczenia dojazdu jako droga wewnętrzna. Wydaje mi się, że to tylko nazewnictwo. Osobiście wielokrotnie drogi (dojazd do posesji, budynku, czegokolwiek) oznaczałem jako utwardzenie terenu (np. kostką) kiedy nie było to drogą w rozumieniu rozporządzenia. Dlaczego urzędnik zaproponował ciąg pieszo-jezdny? Nie wiem.
Ad.2 Niejednokrotnie wałkowany temat. Często robi się tak, że chcąc postawić np. garaż (o wręcz dziwnych wymaganiach - przyłącza itd.) we wniosku o pozwolenie (tudzież zgłoszenie) oznaczasz się go jako pomieszczenie gospodarcze. Nikt nie będzie wnikał w jaki sposób docelowo się z niego korzysta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4368

 • kika123
 • kika123 Avatar
A gdzie powinna być wydzielona działka pod drogę, bo w projekcie jest droga pociągnięta na 4 metry szeroka która prowadzi od wjazdu na działkę, aż po budynek gospodarczy, ( z nazwą właśnie droga wewnętrzna), czyli na rysunku jest dokładnie zaznaczona, tam gdzie jest rozrysowany budynek gospodarczy jest również narysowana droga ale podpisana jako droga zewnętrzna, czy jeszcze wcześniej powinna być gdzieś oznaczona.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

droga wewnętrzna 2 lata 8 miesiąc temu #4369

 • kika123
 • kika123 Avatar
Wydaje mi się że tutaj raczej chodzi o nazwę ( nie może się nazywać droga wewnętrzna) Projektant musiałby wszystko robić od nowa tzn. znowu zatrudniać ludzi i podpisy i pieczątki, i przeprawiać nazwę. czy coś takiego ma sens. To są dodatkowe koszty i syzyfowa praca. Bo nie jest tutaj żaden problem w wymiarami ale z nazwą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
 • Strona:
 • 1
 • 2
Czas generowania strony: 0.302 s.