Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kształtowanie obwodnic

Kształtowanie obwodnic 7 lata 11 miesiąc temu #2242

  • Scecewicz
  • Scecewicz Avatar
Zna ktoś może jakąś literaturę dotyczącą wytycznych kształtowania obwodnic (obejść) drogowych lub też kryteria jakimi się kieruje przy podejmowaniu decyzji na temat konieczności jej budowy?
Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Kształtowanie obwodnic 7 lata 11 miesiąc temu #2243

  • ekkke
  • ekkke Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Kształtowanie obwodnic 7 lata 11 miesiąc temu #2244

  • loras
  • loras Avatar
Witam
Pozwolę sobie się nie zgodzić z przedmówcąNK praktycznie obejmuje tylko wytyczne opracowania Analizy Kosztów i Korzyści (ekonomicznej i finansowej) z zastosowaniem do obliczeń na etapie pozyskiwania środków z UE. Dla CUPTu to Biblia :D
Natomiast odnosząc się do meritum: kryteria mogą być z grubsza opisane dla dróg krajowych w Stadiach Dokumentacji które obowiązują GDDKiA (inni zarządcy czasami się nimi wspierają).
Co do kształtowania przebiegu to sugeruję zapoznać się z zapisami Miejscowych Planów ZP i Studiów Uwarunkowań KZP w których mogą być zapisane propozycje przebiegów obwodnic. Oczywiście wcale to nie znaczy, że obwodnica musi się w taką rezerwę wpisywać .
Reszta to analiza różnego rodzaju uwarunkowań terenowych, technicznych, społecznych, ekologicznych (teraz mam wrażenie że najważniejsze), popytu/ruchu, ekonomicznych (wskazanych na początku) itp.
Pozdrówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.254 s.