Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Poszerzenia na łącznicach

Poszerzenia na łącznicach 10 lata 4 miesiąc temu #267

  •  Avatar
Witam,
Czy ktoś ma doświadczenie jak poprawnie zaprojektować poszerzenie na łącznicach węzła? Łącznica P1. Czy poszerzenie realizujemy kosztem opaski? Problem w tym że na łącznicach z krawężnikami nie daję oznakowania poziomego. Jeśli ktoś ćwiczył kiedys ten temat i chciałby się podzielić wiedzą to będę zobowiązany. Z góry dzięki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Poszerzenia na łącznicach 10 lata 4 miesiąc temu #268

  •  Avatar
zgodnie z przepisami na łącznicy P1 musisz mieć opaski ... poszerzasz jezdnie łącznicy a opaski nie są częścią jezdni... a jeśli masz krawężniki to w świetle przepisów nie zwalnia cię to ze stosowania opasek (choć na ten temat zdania są podzielone, choć w przepisach nie ma ani słowa o możliwości likwidacji opasek)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Poszerzenia na łącznicach 10 lata 4 miesiąc temu #269

  •  Avatar
Planuję zastosować szerszy niż wymagany przekrój łącznicy a tym samym szersze opaski i ich kosztem przy pomocy malowania relizować poszerzenie jezdni. Problem polega na tym że łącznicami muszę włączyć się do istniejącego mostu, którego nie mogę poszerzyć. Dodatkowo na tym węźle typu " półkoniczyna" łącznice momentami przebiegają tak blisko siebie że nie mam możliwości jednostronnego poszerzenia 1,3m bo takie wychodzi z obliczeń.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.186 s.