Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pozwolenie na korzystanie z drogi wewnętrznej

Pozwolenie na korzystanie z drogi wewnętrznej 4 lata 6 miesiąc temu #4455

  • Frida
  • Frida Avatar
Dzień dobry, piszę z wielką prośbą o pomoc/poradę. 
Jestem właścicielką posesji przy drodze wewnętrznej o nazwie Przesmyk. Działka oznaczona jako 48/3. Przed moim domem znajduje się teren zieleni, który na mapie geodezyjnej oznaczony jest jako działka 48/2 oraz skrótem dr tak jak i ulica Przesmyk, która jest drogą wewnętrzną pod władaniem ZDiT. Ten pas zieleni przed domem, który jest działką, oznaczoną na mapie jako dr, nie ma księgi wieczystej. Właściciel czyli osoba prywatna został z niej prawdopodobnie wywłaszczony na rzecz poszerzenia ulicy. Miasto dzierżawi mi kawałek tej działki/drogi np na rury kanalizacyjne, położono mi podjazd z kostki i ścieżkę do furtki.
Jestem w sytuacji, kiedy muszę sprzedać dom. Notariusz kupującego wymaga dokumentu potwierdzającego, że mam prawo korzystania oraz dojazd do drogi publicznej. Głównie chodzi o teren drogi na tym pasku zieleni będący wcześniej działką. 
Bardzo proszę mi powiedzieć, czy mogę otrzymać jakieś zaświadczenie czy zezwolenie na korzystanie z tej drogi, czy może muszę mieć służebność od ZDiT, czy może od Miasta. Nie wiem jak rozwiązać.
Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pozwolenie na korzystanie z drogi wewnętrznej 4 lata 6 miesiąc temu #4459

  • waryat
  • waryat Avatar
skoro dostała Pani pozwolenie na budowę - miała Pani w nim zapewniony dostęp do drogi i uzgodniony projekt zjazdu z drogi na działkę z zarządcą drogi. tam musi Pani szukać .. w dokumentacji
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.082 s.