Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: projekt wjazdu na działkę z drogi służebnej

projekt wjazdu na działkę z drogi służebnej 11 lata 9 miesiąc temu #3062

  • Mariola
  • Mariola Avatar
Witam serdecznie,
posiadam działkę do której jest dojazd tylko z drogi służebnejj (droga gminna jest ale tylko na mapie, w rzeczywistości jest to wąska ścieżka). Czy muszę mieć projekt wjazdu na działke z tej drogi służebenj??

pozdrawiam
Mariola
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: projekt wjazdu na działkę z drogi służebnej 11 lata 9 miesiąc temu #3077

  • Mariola
  • Mariola Avatar
Procedury opisane w ustawie o drogach publicznych, dotyczą tylko zjazdu z drogi publicznej, czyli prawdopodobnie połączenia tej "wąskiej ścieżki" z drogą publiczną, nawet jeżeli jest to ścieżka gruntowa. To, że obecnie w Polsce każda droga jest taka sama w sensie organizacji ruchu (a właściwie możliwości ustawiania jakichkolwiek znaków), a może być również zrównana z drogami publicznymi w zakresie prawa do karania (po oznakowaniu jako "strefa ruchu"), nie oznacza, że przepisy ustawy o drogach publicznych mogą być stosowane do każdego terenu, po którym się poruszamy. Warto natomiast mieć dobrze uregulowane prawo służebności, bo sąsiedzi się zmieniają, a sprawy w sądzie są dość kłopotliwe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: projekt wjazdu na działkę z drogi służebnej 11 lata 6 miesiąc temu #3279

  • tomek33
  • tomek33 Avatar
mam działkę na sprzedaż i ostatnio robiłem właśnie projekt wjazdu na swoją działkę, teoretycznie nie musisz mieć ale jak będziesz wystawisz działki na sprzedaż to potem ludzie mogą się doczepić że nie działka nie ma projektu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.097 s.