Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa ruchu

Strefa ruchu 8 lata 6 miesiąc temu #4219

  • nowisek
  • nowisek Avatar
Na własnej drodze prywatnej chcę ustawić znak D-52 strefa ruchu oraz B-18 z oznaczeniem 3.5t.

Moim zdaniem jest ograniczenie ruchu samochódów ciężarowych na drodze do tego nieprzeznaczonej. Sąsiad ma służebność ale nie poczuwa się do naprawy drogi ani mojego płotu w wyniku uszkodzeń.

Prosiłbym o pomoc w prawidłowym dobraniu wielkości oznaczeń, oraz typ folii. To trzeba wybrać w sklepie nie wiem jakie.

Plus na jakiej wysokości należy te znaki zamontować. Czy jeśli chcę monitorować drogę to muszę też dać znak "teren monitorowany"?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ruchu 8 lata 6 miesiąc temu #4221

Znaki D-52 są produkowane w jednej wielkości o wymiarach 900x420 mm. Należy również przewidzieć znak D-53. Znak B-18 należy wybrać jako znak z grupy wielkości "MAŁE". Folia odblaskowa na znakach musi być I generacji. Minimalna wysokość na jakiej należy zamontować znak wynosi 2,0 m (od dolnej krawędzi znaku).

Znak "teren monitorowany" nie jest znakiem drogowym i jego zastosowania nie określają przepisy ruchu drogowego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowisek

Strefa ruchu 8 lata 6 miesiąc temu #4222

  • nowisek
  • nowisek Avatar
Dzieķuję za fachową odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie a w zasadzie problem. Miejscowa policja z komendy rejonowej twierdzi, że takie znaki mogą postawić jedynie osiedla i supermarkety. Zapewne nie chcą mieć dodatkowej pracy. Co z tym zrobić, pisać do policji wojewódzkiej?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Strefa ruchu 8 lata 6 miesiąc temu #4223

W rozporządzeniu dotyczącym znaku D-52 nie ma nigdzie mowy, że umieszcza się go jedynie na parkingach i supermarketach.

Cytat z Dz.U.:
Znak D-52 „strefa ruchu” stosuje się w celu oznakowania ustalonej strefy ruchu.
Znak ten umieszcza się na wszystkich wjazdach do strefy ruchu.
Decyzję o ustaleniu takiej strefy podejmuje podmiot zarządzający drogami wewnętrznymi, o którym mowa w art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym.
W strefie ruchu stosuje się znaki takie jak na drogach wewnętrznych (pkt 5.2.52), tj. z grupy małych lub mini. Dopuszcza się stosowanie znaków z grupy wielkości średnich, jeżeli droga wewnętrzna znajduje się w ciągu drogi publicznej, wymienionej w pkt 1.2.1 lit. c.
Znaku D-52 nie stosuje się na drogach publicznych oraz na drogach wewnętrznych położonych w strefie zamieszkania.
W przypadku umieszczenia znaku D-52 na wlocie drogi wewnętrznej, przy zjeździe z drogi publicznej, nie należy stosować znaku D-46, określonego w pkt 5.2.52.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.102 s.