Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Witam!

Witam! 11 lata 9 miesiąc temu #3101

  • Tees
  • Tees Avatar
Chciałbym prosić o poradę, gdyż dzisiejszy incydent, do którego doszło, a w szczególności jego skutki nie mają dla mnie najmniejszego sensu.Mam 19 lat, prawo jazdy od roku. Jechałem samochodem drogą gruntową w mieście ok. 30-40 km/h. W drodze były duże dziury, więc starałem się je omijać. Na początku nie zauważyłem jadącego z przeciwnej strony rowerzysty (było ciemno i jechałem po środku ulicy omijając dziury). Gdy go zobaczyłem (był ok. 10m przede mną) wykonałem gwałtowny manewr skrętu, żeby go ominąć, choć nie było to konieczne, bo spokojnie ominąłbym go jadąc płynnie. Nic się nie stało więc jechałem dalej. Mój kolega zobaczył, że rowerzysta zawrócił, więc zjechałem na chodnik, żeby dowiedzieć się o co chodzi i przeprosić za to, że może go wystraszyłem. Koleś około 30-40 lat zadzwonił na policję. Oni przyjechali po pół godziny! Ja wciąż czekałem, chociaż nie miałem takiego obowiązku (bo nic nie zrobiłem), ale chciałem wyjaśnić sprawę. Po tym jak przyjechali sprawdzili mnie alkomatem, jego nie. Mam 2 świadków całego zdarzenia, on ani jednego. Potraktowali mnie jak szczeniaka, ogólnie strasznie nierówno. Wcisnęli mi "spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym inne niż kolizja" -mandat 200 zł i 6 pkt. Następnie jak powiedziałem, że nie przyjmę mandatu zaczęli mówić, że jak tego nie zrobię to sprawa pójdzie do sądu i dla mnie koszty będą kilka razy wyższe. Chcę się odwołać od mandatu i proszę o jakąś poradę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Witam! 11 lata 7 miesiąc temu #3186

Skoro nie przekroczyles dozwolonej predkosci, droga nie miala pasow, nikomu nic sie nie stalo... dodatkowa sprawa to to czy bylo ciemno - czy rowerzysta byl widoczny. Z doswiadczenia wiem ze jesli masz watpliwosci to mandatu nie przyjmuj. Koszty sa niewiele wieksze w przypadku przegranej. A od podpisanego mandatu mozna odwolac sie do 7 dni tylko jesli czyn nie byl wykroczeniem. Musialbys to wykazac we wniosku o uchylenie. Zajrzyj do tematu "czy to miejsce to chodnik" - tez uleglem presji niebieskich bo grozili mi ze prawo jazdy zabiora bo nie wiem co to chodnik :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Witam! 11 lata 7 miesiąc temu #3187

  • Tees
  • Tees Avatar
Panowie, to nie jest portal do pisania o swoich mandatach takie tematy świtnie sie nadaja na onet interia a nie tutaj, tam dyskusja sie zapewne rozgrzeje grono specjalistów, idealnych kierowców itp. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.119 s.