Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zajęcie pasa drogowego

Zajęcie pasa drogowego 7 lata 6 miesiąc temu #4303

  • Szymon
  • Szymon Avatar
Witam
Rozporz Min Inf w spr szczegółowych warunków zarządzania ruchem (...) § 10.1 tymczasowe ograniczenia ruchu może wprowadzić 2) zarząd drogi lub właściwe służby (...)
Moje pytanie kto jest "właściwą służbą" Czy są nią służby gazownictwa, wodociągów i inne posiadające swoją infrastrukturę w drodze? Czy może być służbą wykonawca świadczący usługi dla gazowni czy wodociągów?
Mój problem polega na tym, że firma w której pracuję ma podpisaną umowę na naprawy nawierzchni po awariach gazowniczych. Każde awaryjne zajęcie pasa drogowego wprowadza gazownia i tu nie ma problemu. Natomiast jak wygląda sprawa gdy trzeba wykonać regulację skrzynki zasuw? Nie jest to sytuacja awaryjna i moim zdaniem nie można korzystać z § 10.1 Inwestor twierdzi, że to wykonawca może w trybie § 10.1 wprowadzić zajęcie pasa drogowego na jego zlecenie.
Czy może da się regulację podciągnąć pod § 5. 2 i załatwić temat projektem uproszczonym?
Potrzebuję jasnego stanowiska aby wiedzieć jak rozmawiać z Inwestorem, Zarządcą pasa drogowego i Zarządzającym ruchem na danej drodze.
pozdrawiam
Szymon
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.141 s.