Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zjazd przy podziale dzialki

Zjazd przy podziale dzialki 8 lata 3 miesiąc temu #4242

  • waluss
  • waluss Avatar
Rodzice otrzymali zgode na podzial dzialki nr 113/1 na 2 czesci nr 113/3 (ktora ma podjazd) i 113/4 (ktora nie ma podjazdu) od Burmistrza Miasta i Gminy z zastrzezeniem o sluzebnosci drogowej w przypadku zbycia dzialek dla dzialki 113/4 dla dzialke 113/3. Sluzebnosc ta rodzice napisali i dolaczyli do dokumentow w UMiG, bo tak poinformowano w UMiG. Obie dzialki sa przylegle do ulicy ktora dysponuje Powiatowy Zarzad Drog, dlatego wystapili do PZD o wydanie warunkow technicznych na lokalizacje zjazdu do ulicy z dzialki 113/4. PZD odmowil ich wydania argumentujac ze w decyzji o podziale z UMiG ustanowiona byla sluzebnosc drogowa dla dzialki 113/4 przez dzialke 113/3.
PZD po wielu próbach dało jedynie zgodę tymczasowa na wykonanie zjazdu do czasu zmiany decyzji z UMiG która miałaby uchylić zapis o tej służebności, po tym fakcie PZD miałby dać zgodę bezterminowa na zjazd. Jednak UMiG stwierdzil że tego nie wykona.
Co mamy zrobic aby miec zgode na podjazd do dzialki 113/4. Do kogo mamy się zwrócić? Do PZD czy UMiG i z jakiego artykułu prawnego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Janusz Bohatkiewicz
Czas generowania strony: 0.095 s.